/ Ana Statü / Genel / Haberler / GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN EDİRNE’DE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN EDİRNE’DE BİR DİZİ ZİYARETTE BULUNDU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Edirne’de önemli ziyaretlerde bulundu. Başkan Aydın önce Kadınlar U23 milli takım kampını ziyaret etti. Ardından özellikle Edirne’de Türk Güreşine verdiği desteklerle dikkat çeken ve ligde mücadele eden güreş takımları bulunan Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’i ziyaret eden Başkan Musa Aydın Türk güreşine katkılarından dolayı Çalen’e teşekkür etti. Gençlik Hizmetleri Edirne il müdür vekili Zekeriya Bayrak’ın da hazır bulunduğu ziyaret oldukça samimi bir ortamda geçti.
trakya birlik

BAŞKAN MUSA AYDIN EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN’I ZİYARET ETTİ
Başkan Musa Aydın daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la bir araya geldi. İkili , Ahmet Edip Uğur’un, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesiyle boşalan “Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği” Başkanlığı görevine, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Zekai Kafaoğlu seçilmesini ve Kırpınar yeni er meydanı hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Musa Aydın ve Belediye Başkanı Recep Gürkan işbirliği içerisinde Türk güreşini en iyi yerlere getirmek için çalışacaklarını söylediler.
EDİRNE BELEDİYE ZİYARET
BAŞKAN MUSA AYDIN “EDİRNE ATASPORUMUZ İÇİN TARİHİ BİR KENTTİR”
Ata Sporumuz güreşin daha iyi yerlere gelmesi için Belediyelerin önemine değinen federasyon başkanı Musa Aydın Edirne’nin güreş açısından tarihi bir şehir olduğunu söyledi. Aydın “Bu topraklar yüzyıllardır Kırkpınar yağlı güreşlerine ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin tanıtımı içinde Kırkpınar yağlı güreşleri çok önemli bir rol oynamakta. Ben sayın belediye başkanımıza Ata sporumuz olan güreşe verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Edirne aynı zamanda kadınlarda Dünya şampiyonu çıkarmış bir şehrimiz oldu. Yasemin Adar Paris’te ki son Dünya şampiyonasında şampiyon olmayı başardı. “ dedi
EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI GÜRKAN “YENİ ER MEYDANI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ise son yıllarda Türk güreşinin ciddi bir ivme yakaladığını belirterek “Ata sporumuz olan Güreşe bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her türlü desteği vereceğiz. Yüzyıllar boyu Edirne Kırkpınara ev sahipliği yaptı. Bu sayede ülke tanıtımına ciddi katkı sağladı. Yeni Er meydanı içinde Güreş Federasyonu ile uyum içinde çalışıyoruz. İnşallah çok daha güzel bir er meydanı olacak.” dedi. Başkan Gürkan “ Kadınlar TOHM merkezi burada. Umut ediyorum ki bu merkezden çok şampiyonlar çıkacak. Edirne adına Yasemin’in şampiyon olmasıyla büyük bir gurur yaşadık. Belediye olarak bundan sonrada güreşe her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo