/ Ana Statü / Genel / Haberler / GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI AYDIN ÇANKIRI’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI AYDIN ÇANKIRI’DA ZİYARETLERDE BULUNDU

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Çankırı’da bir dizi ziyarette bulundu. Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve Çankırı Spor il Müdürü Ekrem Gerginci ile bir araya gelen başkan Musa Aydın Türk Güreşi ile ilgili sohbet etti. Çankırı’da bulunan sporcu kamp eğitim merkezinin federasyona tahsisi ve YİBO projesi hakkında Vali Aktaş ve İl müdürü Gerginci ile değerlendirmelerde bulunan başkan Musa Aydın özellikle YİBO projesinin önemine değindi. Ziyarette 2 konu ile ilgili de önemli adımlar atıldı.
Türkiye Güreş Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB arasında hazırlanan protokolle hayata geçirilen Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) Güreş Projesi kapsamında, 12 il ve 28 ilçede branşa sporcu kazandırmak için çalışmalar daha önce başlatılmıştı. .
TGF Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada, 12 ilde yapılan seçmelerde yüzlerce gencin güreşe kazandırıldığını ifade ederek, “Attığımız bu adım aslında başta ülkemizin ve güreşin geleceğini belirliyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Musa Aydın, “Yurdun her köşesinde elmas misali bulunmayı, keşfedilmeyi bekleyen çocuklar bu proje sayesinde yetişecek. Yeni Yaşar Doğu’lar YİBO’larda ortaya çıkacak. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza kazandıracağımız eğitimle ve yetenekle güzel bir geleceği ülkemize, milletimize ve onlara kazandırmak istedik. Bugün attığımız bu adım aslında başta ülkemizin ve güreşin geleceğini belirliyor. Bizler güreşi gözümüz arkada kalmadan gönül rahatlığıyla onlara emanet edeceğiz.” şeklinde görüş belirtti.
Seçmelerin uzman kadrolar tarafından titizlikle yapıldığını bildiren Aydın, şunları kaydetti:
“Yapılan testlerde çocuklarımızın anatomik özellikleri, bir takım fiziksel performansları değerlendiriliyor. Belki çocuğumuz veya velisinin bile farkına varmadığı bir takım yetenekler böylece ortaya çıkacak. Olimpik anlamda başarılı olacağını düşündüğümüz, potansiyel gördüğümüz, yeteneğinin yüksek olduğunu düşündüğümüz çocuklarımız YİBO’larımızda eğitim görecekler. Burada sporcu kardeşlerimiz sportif faaliyetlerini antrenörler, psikologlar ve beslenme uzmanları gözetiminde geliştirecekler”
Başkan Musa Aydın Çankırı’da bulunan sporcu kamp eğitim merkezinin tahsisi konusunda da görüşmelerin sürdüğünü belirten Başkan Musa Aydın “Bu tesis Türk Güreşine büyük bir hizmet olacak bu tesislerde yetişen gençler ülkemizi inşallah olimpiyatlarda temsil edecek.” Şeklinde konuştu.
WhatsApp Image 2017-11-06 at 15.35.00(1)

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo