/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / LİG HABERLERİ / GREKOROMEN GÜREŞTE SÜPER LİG ŞAMPİYONU YARIN BELLİ OLUYOR

GREKOROMEN GÜREŞTE SÜPER LİG ŞAMPİYONU YARIN BELLİ OLUYOR

GREKOROMEN GÜREŞTE SÜPER LİG ŞAMPİYONU YARIN BELLİ OLUYOR

2019 yılı Grekoromen Güreş süper liginde final heyecanı Ankara Taha Akgül spor salonunda tüm hızıyla sürüyor. Dün başlayan finallerde
Metehan BAŞAR
Elçin Ali, Osman YILDIRIM,
Cenk İLDEM,
Fatih Başköy, Rahman BİLİCİ,Ekrem ÖZTÜRK
Enes BAŞAR,Murat Dağ
Cengiz ARSLAN gibi Olimpiyat , Avrupa ve dünya şampiyonalarında derece elde etmiş güreşçilerimiz mindere çıkıyor. Şu ana kadar yapılan müsabakalarsa nefesleri kesti. Dün ve bugün yapılan maçlar sonunda A grubunda 10 puanla birinci olan İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile 7 puan toplayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, B grubunda ise 10 puan toplayan Ankara ASKİ ile 8 puan toplayan Kayseri Şekerspor isimlerini yarı finale yazdırmayı başardılar.
ŞAMPİYON YARIN BELLİ OLACAK
Yarın saat 12:00’da yarı final maçları yapılacak. Statü gereği A grubunun lideri İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile B grubunun ikincisi Kayseri Şekerspor, B grubunun birincisi Ankara ASKİ Spor’lada A grubunun ikincisi Bursa Büyükşehir Belediyespor takımları karşı karşıya gelecekler. Maçların ardından yenilen ekipler saat 14:00’da üçüncülük dördüncülük maçına çıkarken, saat 15:30’da da final müsabakaları yapılacak.

TAHİR YILMAZ: GÜREŞ SEVERLERİ FİNALLERE BEKLİYORUZ
Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz şu ana kadar yapılan müsabakaların son derece çekişmeli geçtiğini belirterek”Yarın şampiyon belli olacak. Burada, ülkemizi uluslararası arenada temsil eden, madalyalar kazandıran çok önemli isimler mindere çıkıyorlar. Dolayısıyla ben tüm güreş severleri yarın Ankara Taha Akgül spor salonuna davet ediyorum “ şeklinde konuştu.
Finaller hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
2019 SÜPER LİG GR FİKSTÜR

_R6I0315
_R6I0387
_R6I0409

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo