/ Ana Statü / Genel / Haberler / GREKO-ROMEN VE KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ POLONYA’DA

GREKO-ROMEN VE KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ POLONYA’DA

GREKO-ROMEN VE KADIN GÜREŞ MİLLİ TAKIMLARIMIZ POLONYA’DA

20-28 Ekim tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren Grekoromen ve Kadın güreş takımlarımız Polonya Turnuvası için bu ülkeye gitti.
Dünya şampiyonasına Aladağ bölgesinde bulunan Aladağ Kamp Eğitim Merkezi’nde hazırlanan Greko-Romen milli güreşçilerimiz yoğun tempoda sürdürdükleri idmanlarıyla şampiyonada altın madalyalar almayı hedefliyor. 19 Eylül tarihine kadar Aladağ kampı sürecek olan Greko-Romen milli takımımız 7-9 Eylül tarihleri arasında Polonya’da yapılacak olan turnuva için bugün Polonya’ya gitti. Millilerin Dünya şampiyonası öncesinde ki son hazırlık kampı ise 5-23 Ekim’de İstanbul’da düzenlenecek. Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Salih Bora, yaptığı açıklamada, şampiyona öncesi son çalışmaları yaptıklarını belirterek, “Şu an hazırlıklarımızın son bölümüne yaklaştık. Dünya şampiyonası öncesinde katılacağımız Polonya Turnuvası ile takımımızın son durumunu görme fırsatı da bulmuş olacağız. Polonya’dan dönüşte İstanbul’da ki son hazırlık kampı ile çalışmalarımızı tamamlayacağız. Amacımız ülkemizi Macaristan’da en iyi şekilde temsil etmek”dedi.
KADINLARIMIZDA HEDEF MADALYA REKORU KIRMAK
Dünya şampiyonasına İstanbul Sarıyer Mersinli Ahmet tesislerinde hazırlanan Kadın milli takımımızda grekoromen güreş milli takımı ile birlikte Polonya’ya gitti. Teknik Direktör Efrahim Kahraman İstanbul’da son derece verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini belirterek “Takımımız şu anda istediğimiz düzeye oldukça yaklaştı. Sporcularımızın çalışma azmi bizleri sevindiriyor. Polonya Turnuvası ise Dünya şampiyonasına puan vermesi açısından önemsediğimiz bir turnuva. Bu turnuvadan döndüğümüzde İstanbul kampına 28 Eylül’e kadar devam edeceğiz. 3 Ekim’de ise Azerbaycan milli takımı ile birlikte 20 Ekim tarihine kadar Edirne’de kamp yaparak Dünya şampiyonasına tamamen hazır hale gelmiş olacağız. Hedefimiz son Avrupa şampiyonasında olduğu gibi Dünya şampiyonasında da madalya rekoru kırmak. Bu konuda sporcularımıza olan güvenimiz tam” dedi.

SERBEST GÜREŞ MİLLİ TAKIMI BAKÜ’DE ÇALIŞIYOR

Greko-Romen ve Kadın güreşçilerimiz Dünya şampiyonasına Polonya’da düzenlenecek olan turnuva ile hazırlanırken, serbest güreş takımımızda çalışmalarını Bakü’de Azerbaycan milli takımı ile yaptığı ikili kampla sürdürüyor.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo