/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / GREKO-ROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZDA TEMPO ARTIYOR

GREKO-ROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZDA TEMPO ARTIYOR

GREKO-ROMEN GÜREŞ MİLLİ TAKIMIMIZDA TEMPO ARTIYOR

 

8-14 Nisan tarihleri arasında Romanya’da düzenlenecek olan Avrupa güreş şampiyonası hazırlıklarını Bursa TOHM merkezinde sürdüren Greko-Romen güreş milli takımızda tempo her geçen gün artıyor. Teknik direktör Salih Bora yönetiminde günde 3 idman yapan milli güreşçilerimizin ortaya koyduğu performans teknik heyetin yüzünü güldürüyor. Teknik Direktör Salih Bora yaptığı açıklamada “Hazırlıklarımız şu an için  iyi bir şekilde sürüyor. Avrupa şampiyonası öncesi Macaristan ve Bulgaristan’da iki önemli turnuva bizleri bekliyor. Bu turnuvalarda güreşçilerimizin son durumlarını görme fırsatı bulacağız. 8-14 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa güreş şampiyonasında geçen yıldan çok daha başarılı olmak istiyoruz. Hedefimiz önce Avrupa güreş şampiyonasında alabildiğimiz kadar madalya, ardından da dünya güreş şampiyonasında Olimpiyat kotalarını almak.” dedi. Bu yılın Türk güreşi için çok kritik bir yıl olduğuna dikkat çeken Salih Bora “Hazırlıklarımızı son derece titiz bir şekilde sürdürmek zorundayız. En ufak bir hataya yer vermeden dünya şampiyonasına tamamen hazır halde çıkacağız. Eğer dünya şampiyonasında tüm kotalarımızı alırsak, 2020 Tokyo olimpiyatlarına da çok daha iyi hazırlanabiliriz. Tüm takım olacak bunun farkındayız ve bu doğrultuda çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Greko-Romen güreş milli takımımız Avrupa güreş şampiyonası öncesinde iki önemli turnuvada ter dökecek. 22-25 Şubat tarihleri arasında  Macaristan’da düzenlecek olan Grand Prix Györ turnuvasına 11 güreşçi ile katılacak olan milliler, daha sonra 15 güreşçi ile Avrupa güreş şampiyonasının provası niteliğini taşıyan Dan Kolov turnuvasında mücadele edecek. Macaristan Grand Prix Györ turnuvasında ülkemizi temsil edecek olan güreşçiler şunlar:

60 Kilo: Ahmet Uyar

63 Kilo: Erhan Karakuş

67 Kilo: Enes Başar

72 Kilo: Murat Dağ

72 Kilo: Selçuk Can

77 Kilo: Fatih Cengiz

82 Kilo: Burhan Akbudak

87 Kilo: Doğan Göktaş

87 Kilo: Emincan Enez

97Kilo: Cenk İldem

97 Kilo: Fatih Başköy

Bulgaristan’da 28 Şubat – 3 Mart  tarihleri arasında düzenlenecek olan Dan Kolov güreş turnuvasında mücadele edecek olan Greko-Romen güreş milli takımımızda ise şu isimler yer alıyor:

 

55 Kilo: Müslüm Alınlı

60 Kilo: Mustafa Sağlam

60 Kilo: Elçin Ali

60 Kilo: Ayhan Karakuş

63 Kilo: Rahman Bilici

67 Kilo: Atakan Yüksel

72 Kilo: Fevzi Topçu

72 Kilo: Yunus Özen

77 Kilo: Ali Osman Erbay

77 Kilo: Aslan Atem

82 Kilo: Mehmet Ali Küçükosman

82 Kilo: Hasan Berk Kılıç

97 Kilo: Süleyman Erbay

97 Kilo: Metehan Başar

97 Kilo: Ali Nail Aslan

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo