/ Ana Statü / Genel / Haberler / GENÇLERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

GENÇLERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

GENÇLERİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASINA HAZIR

18-23 Eylül tarihlerinde Slovakya’da düzenlenecek olan Dünya Gençler Güreş Şampiyonasına geri sayı sürerken takımlarımız ilk üçe girmeyi hedefliyor. Son Avrupa şampiyonasında 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazanan ve Avrupa şampiyonluğunu kıl payı kaçıran gençler serbest güreş takımımız çalışmalarını Niğde Demirkazık kamp eğitim merkezinde sürdürüyor. Dünya şampiyonasına günde 3 idman yaparak hazırlanan millilerde takımın hırslı oluşu teknik ekibin yüzünü güldürüyor. Teknik direktör Metin Topaktaş hedeflerinin Avrupa şampiyonasındaki başarıyı tekrarlamak olduğunu belirterek “Dünya Şampiyonası tabiki çok daha zorlu geçecek. Ama bizlerde çok iyi hazırlanıyoruz. Rakiplerimizin maçlarını tek tek izleyerek analiz ediyoruz. Salı ve Çarşamba günleri kendi aramızda kontrol maçları yapacağız ve güreşçilerimizin son durumlarını burada göreceğiz. Avrupa’da madalya alan tüm güreşçilerimizden yine madalya bekliyoruz. 18 Eylül akşamı Niğde’den Ankara’ya geçeceğiz ve 19 Eylül sabahıda Slovakya’ya hareket edeceğiz. “ şeklinde konuştu.
GREKOROMEN MİLLİ TAKIMINDA HEDEF EN AZ 5 MADALYA
Dünya şampiyonası hazırlıklarını Ankara Elmadağ’da sürdüren Grekoromen güreş genç milli takımımızda dünya şampiyonası için gerekli tüm çalışmaları yaptı. Avrupa şampiyonasında değişen kurallara adaptasyon sorunu yaşadıklarını ve bazı şanssızlıklar yüzünden istedikleri sonuçları alamadıklarını belirten Greko-Romen milli takım antrenörü Mustafa Berber “Avrupa şampiyonasından gerekli dersleri çıkarttık. burada ki sonuçlar bizleri dahada hırslandırdı. Biz dünya şampiyonasına Avrupa şampiyonasının telafisi olarak bakıyoruz. Hedefimiz en az 5 madalya ve takım halinde ilk üç. Biz aylardır bu doğrultuda çalışıyoruz. Tüm sporcularımız çok iyi çalıştılar ve altın için mindere çıkacaklar. Kadromuzda Avrupa ve dünya şampiyonu olmuş birçok sporcumuz var. İnşallah başarılı bir şampiyonanın ardından hedefimize ulaşacağız” dedi.
KADIN MİLLİ TAKIMIMIZDA HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONU ÇIKARMAK
Dünya şampiyonası için hazırlıklarının son etabını Yalova’da gerçekleştiren genç kadın milli takımızda ise hedef dünya şampiyonu çıkartmak. Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren genç kadın milli takımımız dünya şampiyonası için 17 Eylül’de Slovakya’ya hareket edecek. Teknik direktör Murat Gençtürk Avrupa şampiyonasında 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere 6 madalya kazandıklarına dikkati çekerek “Son Avrupa şampiyonasında 6 madalya almış ve takım halinde üçüncü olmuştuk. Burada elde ettiğimiz başarı sporcularımızın özgüvenini artırdı. Bu güne kadar Gençler Dünya şampiyonasında altın madalya alamadık. Öncelikli hedefimiz dünya şampiyonu çıkartmak. Takım halinde ise ilk üçe girmeyi hedefliyoruz. Bu hedefleri başaracak güce sahibiz” şeklinde konuştu.
18-23 Eylül tarihlerinde Slovakya’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası için Grekoromen milli takımımız 15 Eylül’de, Kadın milli takımımız 17 Eylül’de, Serbest güreş takımımız ise 19 Eylül tarihinde Slovakya’ya hareket edecek.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo