/ DUYURULAR / Genel / KAMP HABERLERİ / Genç Güreşçilerimiz Dünya Şampiyonası’na Hazır !

Genç Güreşçilerimiz Dünya Şampiyonası’na Hazır !

manset-22-620x330

5-10 Ağustos 2014 tarihleri arasında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te organize edilecek Dünya Şampiyonası’nın ilk iki gününde sahne alacak olan Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımımız, minderi titreterek madalyalarla Türkiye’ye dönmeyi hedefliyor.

Dünya Şampiyonası’nın hazırlıklarını İstanbul’da sürdüren Genç Grekoromencilerimiz, Polonya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda elde ettikleri başarıyı Hırvatistan’da da tekrarlamak için gün sayıyor. Teknik Direktör Yusuf Düzer’in yönetiminde, Sarıyer Kamp Eğitim Tesisleri’nde günde çift antrenman ile çalışmalarını yürüten milli mayolar, takım klasmanında ilk üç içerisinde yer alarak Türk güreşinin geleceğinin emin ellerde olduğunu ispatlamak istiyor.

TEKNİK DİREKTÖR DÜZER: “BİZE GÜVENENLERİ MAHÇUP ETMEYECEĞİZ”

Türkiye Güreş Federasyonu’nun kendilerine sunduğu imkanlar doğrultusunda verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Genç Erkekler Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Yusuf Düzer, “Takım içerisinde arkadaşlık ortamı çok iyi ve mücadele ruhu üst seviyede. Zagreb’te düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda mindere çıkacak genç güreşçilerimiz, önümüzdeki yıllarda ülkemizi Olimpiyatlarda temsil edecekler. Bu çocuklara güvenmemiz gerekiyor. Başkanımız Hamza Yerlikaya ile milletimizin manevi desteğini arkamızda hissederek yola çıkıyoruz ve güzel sonuçlarla ülkemize dönmeyi umud ediyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Dünya Şampiyonası’nda grekoromen stilde ay-yıldızlı mayo ile boy gösterecek genç milli güreşçilerimiz ve sikletleri şu şekilde:

“Doğuş Ayazcı (50), Ekrem Öztürk (55), Orhan Çelik (60), Cengiz Arslan (66), Furkan Bayrak (74), Burhan Akbudak (84), Fatih Başköy (96), Osman Yıldırım (120)”

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo