/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / GEÇMİŞ OLSUN VEHBİ AKDAĞ

GEÇMİŞ OLSUN VEHBİ AKDAĞ

GEÇMİŞ OLSUN VEHBİ AKDAĞ

1972 Münih Olimpiyatlarında ikinci olan Vehbi Akdağ’a güreş federasyonundan anlamlı ziyaret. 71 yaşındaki başarılı güreşçi hakkında bilgi alan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın kendisine geçmiş olsun çiçeği yolladı. Türkiye Güreş Federasyonu Vehbi Akdağ Ankara’da tedavi görürken kendisini misafir etmiş, ve sağlık durumunu yakından takip etmişti.

Vehbi Akdağ 1949’da Tokat’ta doğdu. 16 yaşında güreşe başlayan Akdağ, 1970 yılında milli takıma alındı. 1972 Münih Olimpiyatları’nda ikincilik elde eden Akdağ, 1971’de Avrupa üçüncüsü oldu. 1974 yılı Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. 75 kez milli formayı giydi.

MUSA AYDIN: TÜM GÜREŞÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ
Özellikle pandemi sürecinde Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun direktifleriyle bine yakın 65 yaş üstü güreşçiye ulaştıklarının altını çizen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Biz bu süreçte güreşe hizmet etmiş herkese ulaşarak hem ihtiyaçlarını giderdik hemde milli takım eşofmanları ve milli takım kondisyonerleri tarafından evde spor yapmaları için hazırlattığımız videoları kendilerine yolladık. Onlar bizim için çok büyük değer. Vehbi ağabeyimizi daha önce Ankara’da ki tedavi sürecinde misafir etmiştik. Şimdi ki rahatsızlığını duyar duymaz da hemen iletişime geçtik. Allah kendisine acil şifalar versin. Türkiye Güreş Federasyonu olarak onların yanında olmaya devam edeceğiz. ” şekilde konuştu.
IMG-20200604-WA0001

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo