/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / GAZETECİ CELAL DEMİRBİLEK VEFAT ETTİ

GAZETECİ CELAL DEMİRBİLEK VEFAT ETTİ

GAZETECİ CELAL DEMİRBİLEK VEFAT ETTİ

Bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Celal Demirbilek’in naaşı, yarın Yeşilyurt Camisi’ndeki öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazı sonrası Merkezefendi’deki Dedeler Mezarlığı’na defnedilecek.
İstanbul’da 1953’te doğan Demirbilek, Gazetecilik Yüksek Okulu’nu bitirdi. Cumhuriyet, Hürriyet ve Karar gazetelerinin spor bölümlerinde çalışan Celal Demirbilek, 1973’te Türkiye Spor Yazarları Derneği üyesi oldu. Demirbilek; Uluslararası Güreş Federasyonu Birliği Basın Konseyi, Dünya ve Avrupa Boks Birlikleri basın komisyonlarında görev alarak uluslararası üç komisyona birden seçilen ilk Türk gazeteci oldu. Celal Demirbilek bir dönem Türkiye Güreş Federasyonu Basın Komisyonunda da görev yapmıştı. Özellikle amatör spor branşlarına verdiği önemle tanınan merhum Celal Demirbilek’e Allah’tan rahmet ailesi, sevenleri ve tüm spor camiasına başsağlığı dileriz.
BAŞKAN AYDIN’DAN TAZİYE MESAJI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın bugün hayatını kaybeden gazeteci Celal Demirbilek için taziye mesajı yayımladı. Başkan Aydın mesajında Celal Demirlek’in Türk Güreşine katkılarına vurgu yaparak
“Spor basınının duayen isimlerinden Celal Demirbilek’in vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Yaptığı haberlerle amatör sporlara, özellikle de Atasporumuz güreşe büyük katkı sağlayan Demirbilek’e Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri ve spor camiasına başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

IMG-20191119-WA0009 IMG-20191119-WA0010

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo