/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / FİKRET ÜNLÜ TOPRAĞA VERİLDİ

FİKRET ÜNLÜ TOPRAĞA VERİLDİ

FİKRET ÜNLÜ TOPRAĞA VERİLDİ

İstanbul’da kanser tedavisi gören ve 3 gün önce hayatını kaybeden eski Bakan Fikret Ünlü için TBMM’de cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ünlü’nün ailesi, geçici Meclis Başkanı Celal Adan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, eski Meclis Başkanları Bülent Arınç, Cemil Çiçek, Köksal Toptan, eski bakanlar ve çok sayıda milletvekili katıldı.
Törende Fikret Ünlü’nün öz geçmişi okunarak dua edildi. Meclis’teki törenin ardından Ünlü’nün cenazesi toprağa verilmek üzere doğum yeri Karaman’ın Ermenek ilçesi Balkusan Köyü’ne gönderildi.
FİKRET ÜNLÜ KİMDİR?

1943 yılında Karaman/Ermenek’te doğdu. İvriz İlköğretmen Okulu’nu ve Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü’nü bitirdi. Kayseri ve Konya’da öğretmenlik ve eğitim yöneticiliği, 1978-1979 yıllarında Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü ve Bakan Müşavirliği yaptı. 1983 yılında devlet memurluğundan istifa ederek politikaya atıldı. SODEP ve SHP’de parti meclisi üyeliği, Genel Sekreter Yardımcılığı ve Genel Saymanlık yaptı. 1991-95 yılları arasında Başbakan Başdanışmanı olarak çalıştı. 1995, 1999 ve 2002 seçimlerinde Karaman Milletvekili seçildi. 56. ve 57. hükümetlerde Spordan Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

Spordan sorumlu eski devlet bakanımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

WhatsApp Image 2019-02-22 at 12.32.31

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo