/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / EMİRHAN GÖNÜLLERE TAHT KURDU

EMİRHAN GÖNÜLLERE TAHT KURDU

EMİRHAN GÖNÜLLERE TAHT KURDU

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da devam eden Dünya Yıldızlar Güreş şampiyonasına Down Sendromlu 10 yaşında ki güreşçi EMIRHAN damga vurdu. Minik Emirhan dün akşam Dünya Şampiyonasında coşkulu bir kalabalığın önünde mindere çıktı. Dünya Güreş Birliği’nin (UWW) organize ettiği
maçta minik Emirhan, aynı zamanda Antrenörü olan Ali BURAK TOY’la güreşti.
Minik Emirhan, Ali Burak Toy’u 4 puanlık bir oyunla yenerken tribünlerdeki izleyicilerden çoşkulu alkış aldı.
Maçın ardından UWW Avrupa Başkanı ve UWW Başkan Yardımcısı Sn. Tzeno TZENOV (BUL) tarafından minik Emirhan’da altın madalya verildi.
7 yaşındayken, Emirhan’nın annesi oğluna diğer çocukların sahip olabileceği her fırsatı verebilmek adına Emirhan’i güreş sporuna verdi. Şimdi Emirhan haftada 4 gün güreş ve yüzme eğitimi alıyor.
Emirhan daha öncede Türkiye şampiyonası sırasında Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Taha AKGUL’le bir gösteri maçı yapmış ve mücadeleyi kazanmıştı.
Yükselen bir yıldız ve öğrenmeye istekli biri olarak, Emirhan’ın Türk sporunda daha büyük başarılar elde etmesini umuyoruz. Diğer yandan bu gösteri maçına UWW resmî internet siteside geniş yer verdi. Sitedeki habere aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

https://unitedworldwrestling.org/article/wrestler-down-syndrome-brings-joy-many-wrestlesofia

https://www.youtube.com/watch?v=sh3AWSP5gz0

WhatsApp Image 2019-08-02 at 16.55.40 WhatsApp Image 2019-08-02 at 16.54.53

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo