/ Ana Statü / Genel / Haberler / ELMADAĞ’DA GÜREŞ ZİRVESİ

ELMADAĞ’DA GÜREŞ ZİRVESİ

Türkiye Güreş Federasyonu Ankara’nın Elmadağ ilçesinde bulunan kamp eğitim merkezinde bir seminer düzenliyor. Federasyon Başkanı   Musa Aydın’ın başkanlığında ki seminere güreş federasyonu yönetim kurulu,  eğitim , teknik, lig  ve sağlık  kurulları,  mili takım antrenörleri, milli takımlara sporcu veren kulüp yetkilileri ve  TOHM antrenörleri  katılıyor. 3 gün sürecek olan seminerde bugün milli takım çalışma programlarının ve milli takımlar görevleriyle sorumlulukları görüşülecek. Ayrıca sıkletlerde kilo kontrolü yönergesi görüşülecek.

Yarın sabah saat 09:00’da başlayacak olan 2.günde Güreşte antrenman kavramlarıyla felsefesi, antrenman planlaması, olimpiyat oyunlarının maç analizleri, olimpiyatlarda Türk güreşi, sporda performans testleri, sporda sosyal ilişki ve iletişim, kendini ifade etme, kendini açma çözüm çözme konuları değerlendirilecek. Seminerin son gününde oturum yine saat 09:00’da başlayacak. Bu oturumda da Güreşte teknik taktik öğretim metotları, yüklenme ve dinlenme ve toparlanma konuları konuşulacak. Seminer Pazar günü son bulacak.

MUSA AYDIN “3 GÜN BOYUNCA TÜRK GÜREŞİ MASAYA YATIRILACAK”

Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın çok önemli bir seminer gerçekleştirdiklerini belirterek “Bugünden itibaren 3 gün boyunca Türk güreşini masaya yatıracağız. Buradan çok önemli sonuçların çıkacağını düşünüyorum. Belirlediğimiz konu başlıklarının oturum başkanları kendi alanlarında çok önemli isimler. Hep söylüyorum, Türk güreşi ancak birlikte hareket ederek daha iyi yerlere gelir. Bizim federasyonumuzda ben yaptım oldu anlayışı asla olamaz. Birlikten kuvvet doğar anlayışıyla fikir alışverişi yaparak Türk güreşini Dünya’nın zirvesine taşımak istiyoruz. Bu seminerin Türk Güreşine son derece faydalı olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

WhatsApp Image 2017-12-08 at 16.15.59 (2) WhatsApp Image 2017-12-08 at 16.15.59 (1)

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo