/ Ana Statü / Genel / Haberler / DÜNYANIN EN İYİ GÜREŞÇİLERİ İSTANBULDA

DÜNYANIN EN İYİ GÜREŞÇİLERİ İSTANBULDA

DÜNYANIN EN İYİ GÜREŞÇİLERİ İSTANBULDA

46. YAŞAR DOĞU SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

22-28 Ekim tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek olan dünya şampiyonası öncesinde en önemli turnuva olma özelliğini taşıyan 46.Yaşar Doğu serbest güreş turnuvası Bahçelievler belediyesinin sponsorluğunda Hasan Doğan spor Salonunda yarın ki kura çekimi ile başlıyor. Karşılaşmalar ise Cuma sabahı start alacak.
21 ülkeden 300 civarında güreşçinin katılması ve dünya sıralamasına puan vermesi nedeniyle büyük önem taşıyan turnuvaya Dünyanın en önemli güreşçileri katılacak. Kadrosunda büyük başarılar elde etmiş olan ABD Milli takımı turnuvaya tam kadro geldi.
ABD takımında özellikle 74kg Olimpiyat ve 4 kez Dünya Şampiyonu Jordan Burrougs, 97kg Olimpiyat ve 2 kez Dünya Şampiyonu Kyle Synder, Dünya Şampiyonu 61kg Logan Stieber, Olimpiyat ve Dünya 3.sü 86kg Michael J.Cox, 57kg Dünya 2.si Thomas Gilman, Pan American Şampiyonu ve Dünya 3.sü 70kg James Green, 86kg David Taylor, 125kg Nicholas Gwiazdoowski gibi güçlü isimler var.
Türkiye’den ise Yasemin Adar, Evin Demirhan, Buse Tosun, Süleyman Atlı, Selahattin Kılıçsallayan, Yakup Gör, Fatih Erdin, Rıza Yıldırım, Cengizhan Erdoğan, Selim Yaşar, Mustafa Kaya, Recep Topal, Ahmet Bilici, Hüseyin Civelek gibi Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında madalya kazanmış güçlü isimler yer alacak.
Ayrıca Azerbaycan, Gürcistan, İran, Ukrayna, Belarus ve Dağıstanlı, Bulgar, Romen birçok Avrupa ve Dünya Şampiyonu güreşçi mindere çıkacak. Dünya şampiyonasının provası olma niteliğinde ki karşılaşmaların büyük bir çekilmeye sahne olması bekleniyor.
Diğer yandan TRT Spor Pazar Günü Finalleri Saat 12.00’den itibaren ekranlara taşıyacak. Karşılaşmalar Bahçelievler belediyesi sponsorluğunda Hasan Doğan spor Salonunda yapılacak. Güreşseveler nefesleri kesecek maçları ücretsiz olarak izleyebilecek.

Başlıksız-1

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo