/ DUYURULAR / Genel / Dünya Şampiyonumuz Kayaalp, Ankara’da Çiçeklerle Karşılandı

Dünya Şampiyonumuz Kayaalp, Ankara’da Çiçeklerle Karşılandı

Amerika’nın Las Vegas şehrinde devam eden Dünya Şampiyonası’nda Kübalı Lopez efsanesine son noktayı koyan ve 2. kez altın madalya kazanan Dünya Şampiyonu Milli Güreşçimiz Rıza Kayaalp ile Milli Takım Antrenörümüz Akif Canbaş, Ankara Esenboğa Havaalanı’nda çiçeklerle karşılandı.

riza_1

Karşılamada bir çok genç güreşçi, Rıza Kayaalp ile fotoğraf çektirme yarışına girerken ayrıca karşılamada, Başkan Vekilimiz Mustafa Fidan, Genel Sekreterimiz Adem Varlık, İşitme Engelliler Güreş Milli Takımı, ASKİ Spor Kulübü idarecileri ve sporcuları, Akyurt Belediyesi güreş takımı Rıza’yı yalnız bırakmadı.

riza_2

ABD’nin Las Vegas kentinde organize edilen Dünya Güreş Şampiyonası’na Türk güreşçiler grekoromen stil 130 kiloda Rıza Kayaalp ve 80 kiloda Selçuk Çebi rakiplerini yenerek Dünya Şampiyonu oldular. Daha önce karşılaştığı Kübalı güreşçi Mijain Lopez Nunez’i bu kez üstünlük sağlayarak altın madalyaya uzanan Rıza Kayaalp Ankara’da güreşçiler tarafından çiçeklerle karşılandı. Yaşanan terör olaylarında polislerin ve askerlerin şehit olması nedeniyle karşılama mütevazi bir havada gerçekleşti.

riza_3

Havalimanı çıkışında kısa bir açıklama yapan Kayaalp, gelecek yıl olimpiyat oyunları olduğunu ve bu nedenle dünya şampiyonasının öneminin büyük olduğunu vurgulayarak, ‘’Benim hedefim şampiyon olarak olimpiyat vizesi almak istiyordum. Allah’a şükür her sene olduğu bu senede en iyi şekilde hazırlanarak hem Avrupa hem de dünya şampiyonu olarak sezonu kapattım. Ülkemiz zor günler geçiriyor büyük bir sevinç yaşadık. Bizde kazandığımız madalyayı şehitlerimize ve ailelerine armağan ettik. Bu başarıyla Türk halkına bir nebze olsa da moral verebilmişizdir. Hedeflerimiz bitmeyecek. Önümüzde olimpiyatlar var. Rakiplerimiz olimpiyatlarda da yenerek koleksiyonuma son olarak olimpiyat madalyasını katmak istiyorum.’’ dedi.

riza_4

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo