/ Ana Statü / Genel / Haberler / DÜNYA ŞAMPİYONASINDA 2 SPORCUMUZ MADALYA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

DÜNYA ŞAMPİYONASINDA 2 SPORCUMUZ MADALYA İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

Polonya’da düzenlenen U23 Dünya güreş şampiyonası serbest stilde yapılan ilk gün müsabakalarıyla sürerken 57 kiloda Süleyman Atlı ve 61 kiloda Sedat Özdemir bu akşam bronz madalya için mindere çıkacaklar.

İlk Turda Rami Alama (KSA) ile karşılaşan 57 kilo sporcumuz Süleyman Atlı rakibini 10-0 yenerek 2. Tura yükseldi. İkinci turda Ermeni sporcu Gevorg Tadevosyan’un karşısına çıkan Süleyman baştan sona üstün bir performans ortaya koyarak rakibini 8-2 yendi ve Çeyrek finale adını yazdırdı. Çeyrek finalde Rus sporcu Khasankhusein Badrudınov’la karşılaşan sporcumuz kıran kırana geçen bir maçın ardından minderden 5-4 galip ayrılarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde rakip Bulgar Mikyay Salim Naim oldu. Mücadeleyi 11-4 kaybeden Süleyman Atlı bornz madalya mücadelesine kaldı. Sporcumuz Bu akşam Çin’li Wanhao Zou ile karşı karşıya gelecek.
Ülkemizi 61 kiloda temsil eden Sedat Özdemir ise ilk turda Amerika’lı Mitchel Steven ile yaptığı maçı 8-5 kazanarak 2. Tura yükselmeyi başardı. 2. Turda Ukrayna’lı Petro Bileichuk karşısında zorlanmayan sporcumuz minderden 4-0 galip ayrıldı. Bir üst turda Ravinder Ravinder(İND) karşısında iyi bir oyun ortaya koymasına rağmen 8-8 biten maçta rakibine şanssız bir şeklilde yenilen Sedat Özdemir bu akşam Mihai Esanu ile bronz madalya mücadelesine çıkacak.

.
86 kiloda mücadele eden Murat Ertürk ve 125 kiloda Salim Ercan rakiplerine mağlup olarak şampiyonaya veda ettiler

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo