/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN GERİ SAYIM SÜRÜYOR

DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN GERİ SAYIM SÜRÜYOR

DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN GERİ SAYIM SÜRÜYOR

Güreşte en önemli şampiyona için geri sayım sürüyor. Olimpiyat kotalarının verileceği dünya güreş şampiyonası öncesinde tüm kategorilerde hazırlıklılar aralıksız sürüyor. Önce Avrupa Güreş Şampiyonasında, sonrasında da Yaşar Doğu Güreş Turnuvasında büyük başarıların altına imza atan milli takımlarımız Dünya şampiyonası öncesinde rakiplerine göz dağı verdi.
MUSA AYDIN: HEDEFİMİZ 18 KOTANIN TAMAMINI ALMAK
Eylül ayında Kazakistan’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasında tüm kotaları almak için mücadele edeceklerini belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Romanya’da düzenlenen Avrupa güreş şampiyonasında 16 madalya alarak tarih yazdık. Ardından Yaşar Doğu Güreş turnuvasında serbest stilde Şampiyon, kadınlarda ikinci olduk. Bu iyi yolda olduğumuzu açıkça ortaya koydu. Dünya şampiyonasına yaklaşık 2 aylık bir süre kaldı. Kazakistan’da düzenlenecek olan dünya şampiyonasında ilk 6’da yer almak kota için yeterli. Ama ben bir çok güreşçimizden dünya şampiyonu olarak kota almalarını bekliyorum. Güreşçilerimizin bunu başarabileceğine inanıyorum.
BAŞARI İÇİN HER TÜRLÜ İMKANI SEFERBER ETTİK
En büyük hedeflerinin Olimpiyatlarda her zaman olduğu gibi yine en başarılı branş olmak olduğunu belirten başkan Aydın “Amatör spor branşlarının zirvesi Olimpiyatlardır. Ve yıllardır güreş hep bu konuda zirvede olmuştur. Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana bilimsel çalışmaya ağırlık verdik. Önceden takım hocaları sadece antrenörlük değil, psikolok, diyetisyen, kondisyoner kısacası her işle uğraşıyordu. Bu da başarıyı düşürüyordu. Şimdi doktorumuz, masörümüz, diyetisyenimiz, kondisyonerimiz, psikoloğumuz var. Tamamen bilimsel olarak çalışıyoruz. Kısacası başarı için herşeyi seferber ettik. İnşallah önce Dünya şampiyonasında tüm kotaları alır, ardındanda Olimpiyatlarda yine tarih yazarız” şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo