/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA RECEP TOPAL REPESAJ BEKLİYOR

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA RECEP TOPAL REPESAJ BEKLİYOR

DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA RECEP TOPAL REPESAJ BEKLİYOR

Kazakistan’ın Başkenti Nur Sultan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonasında bu gün sabah seansında 61-79-86-97 kilolarda eleme ve çeyrek final müsabakaları yapıldı. Recep Topal, rakibi finale çıkması durumunda Bronz madalya için Repesaj maçı yapma hakkını elde edecek.
Ülkemizi 61 Kg’da temsil eden Recep TOPAL ilk maçında İran’lı Behnam Eshagh EHSANPOOR’a 6-3 yenildi. İranlı güreşçi finale çıkarsa sporcumuz Bronz madalya için Repesaj maçı yapma hakkını elde edecek.
86 Kg’da Fatih ERDİN eleme maçında Kanadalı Alexander Robert MOORE’yi 7-2 yenerek tur atladı.İkinci turda İspanyol Taimuraz FRIEV NASKIDAEVA ile karşılaşan güreşçimiz 9-9 biten maçın ardından son puan avantajıyla minderden yenik ayrıldı. İspanyol güreşçi çeyrek finalde yenildiği için güreşçimiz şampiyonaya veda etti.
79 Kg’da Muhammet Nuri KOTANOĞLU ilk karşılaşmasında Hintli Jitender JITENDER’e mağlup oldu. İranlı güreşçi çeyrek finalde yenilince güreşçimiz elendi.
97 Kg’da İbrahim ÇİFTÇİ eleme turunda karşılaştığı İran’lı Ali Khalil SHABANIBENGAR’a mağlup oldu. İranlı güreşçi bir sonraki turda yenilince sporcumuz dünya şampiyonasına veda etti.

TAHA AKGÜL BU AKŞAM FİNALE ÇIKIYOR
Dünya Güreş Şampiyonasında Avrupa,dünya ve Olimpiyat şampiyonumuz Taha AKGÜL bu akşam üçüncü dünya şampiyonluğu için mindere çıkacak.
Ülkemizi 125 kg’da temsil eden Taha AKGÜL dün ilk turu seri başı olduğu için maç yapmadan geçti. İkinci turda Moldova’dan Alexandr ROMANOV ‘u 8-0, çeyrek finalde Özbek Khasanboy RAKHIMOV’u 3-0 yenerek geldiği yarı finalde Çinli Zhiwei DENG’i 5-0 mağlup edip rakiplerine puan bile vermeden adını finale yazdırdı. Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu güreşçimiz bu akşam finalde , son Avrupa şampiyonası finalinde mağlup ettiği ve son iki yılın dünya şampiyonu Gürcü Geno PETRIASHVILI ile karşı karşıya gelecek. İki sporcu daha önce 6 kez karşı karşıya geldiler. Taha Akgül bu maçların dördünde galip geldi. Finaller TSİ 15:00’da başlayacak.
DOU_1861

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo