/ Ana Statü / Genel / Haberler / DÜNYA BEŞİNCİSİ GENÇLERİMİZ YURDA DÖNDÜ

DÜNYA BEŞİNCİSİ GENÇLERİMİZ YURDA DÖNDÜ

DÜNYA BEŞİNCİSİ GENÇLERİMİZ YURDA DÖNDÜ

Slovakya’da düzenlenen dünya gençler güreş Şampiyonasında beşinci olan gençler serbest güreş milli takımımız yurda döndü. Atatürk havaalanına inen güreşçilerimizi bazı kulüplerin yönetici,
sporcu, antrenörleri ve güreş seveler karşıladı. Serbest güreş takımımız Dünya şampiyonasını 1 altın ve 1 bronz olmak üzere toplam 2 madalya ile tamamladı. Milliler takım halinde beşinci oldu. Grekoromen stilde Kerem Kamal altın, Erkan Ergen ve Muhittin Sarıçiçek bronz madalya kazanmıştı. Serbest Stilde ise Arif Özen altın Erhan Yaylacı’da bronz madalyanın sahibi oldu. Böylelikle Türkiye Dünya şampiyonasında toplam 5 madalya kazanmış oldu.
MUSA AYDIN: İLERLEYEN YILLARDA BAŞARILARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK
Kafileyle birlikte yurda dönen Türkiye güreş federasyonu başkanı Musa Aydın başarıların aratarak devam edeceğini belirterek “Dünya şampiyonasını 5 madalya ile tamamladık. Aslında bu sonuç daha iyi olabilirdi. Bazı sporcularımız şanssız yenilgiler aldılar. Greko-Romen stilde dünya üçüncüsü olmayı kıl payı kaçırdık. Ama ne olursa olsun ben bu sporcularımızın hepsinden umutluyum. Gençlerimiz bizleri ilerleyen yıllarda olimpiyatlarda temsil edecekler. Önemli olan günlük başarılar değil ileriye yönelik uzun vadede iyi işler yapmak. Biz göreve geldiğimiz gün alt yapı ateşini yaktık. Gerek YİBO (Yatılı İlköğretim Bölge Okulu)projelerimiz gerekse de sayıları hızla artan güreş liseleri sayesinde alt yapıdan çok yetenekli isimler geliyor. İlerleyen yıllarda tüm yaş kategorilerinde başarılarımız artacak. Güreş bizim atasporumuz, en büyük hedefimiz atasporumuzu dünyanın zirvesine taşımak. Tüm çalışmalarımız bu yönde” dedi. Başkan Musa Aydın önünüzdeki ay yapılacak büyükler dünya şampiyonasının sorulması üzerine de şu açıklamayı yaptı “Artık gençler dünya şampiyonası geride kaldı. Şimdi 20-28 Ekim tarihleri arasında Macaristan’da düzenlenecek olan büyükler dünya güreş şampiyonasını düşünmeye başladık. Macaristan’da bizi son derece zorlu bir şampiyona bekliyor. Dağıstan’da düzenlenen son Avrupa şampiyonasında tarihi başarıların altına imza atmıştık. Şimdi bu başarının devamı için mücadele edeceğiz. Hazırlıklarımız son derece iyi gidiyor. Hedefimiz grekoromen, serbest ve kadınlarda yine ilk üçe girmek. Bu şampiyonalar asıl hedef olan 2020 Olimpiyatlarına ışık tutuyor. 2016 olimpiyatlarında Türkiye’nin en başarılı branşı olan güreşi 2020’de üstüne koyarak yine Türkiye’nin en başarılı branşı yapmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
WhatsApp Image 2018-09-24 at 19.44.16 (2)

WhatsApp Image 2018-09-24 at 19.44.16 (1)

WhatsApp Image 2018-09-24 at 19.44.16

WhatsApp Image 2018-09-24 at 19.44.15

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo