/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / BAŞKAN MUSA AYDIN: REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

BAŞKAN MUSA AYDIN: REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

BAŞKAN MUSA AYDIN: REKORLAR KIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında 10 sıklette 7 madalya kazanan ve Avrupa şampiyonluğunu 6 puanla kaçırarak takım halinde ikinci olan Serbest güreş milli takımımız yine tarihi bir başarının altına imza attı. Taha Akgül, Süleyman Atlı, Mustafa Kaya ile altın, Selahattin Kılıçsallayan ile gümüş, Fatih Erdin, Muhammet Nuri Kotanoğlu ve Recep Topal’la bronz madalya kazanan milliler topladıkları 156 puanla takım halinde ikinci oldu. Şampiyonayı Rusya 162 puanla birinci olarak tamamladı.
MUSA AYDIN: TARİHİ BİR BAŞARI ELDE ETTİK
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada serbest stilde tarihi bir başarının altına imza attıklarını belirterek “10 sıkletin yedisinde madalya kazandık. Ayrıca 3 altın madalya kazandık. Takım sıralamasında ise sadece 6 puanla Avrupa şampiyonluğunu kaçırdık. Bu Türk güreşinde uzun yıllardır yaşanmamış bir durum. Göreve geldiğimiz günden bu yana her şampiyonada üstüne koyarak gidiyoruz. Dağıstan’da geçtiğimiz yıl 2 altın 3 bronz madalya kazanmıştık. Bu yıl ise 3 altın 1 gümüş 3 bronz olmak üzere madalya sayımızı yediye çıkardık. Takım sıralamasında ise Avrupa şampiyonluğunu sadece 6 puanla kaçırdık. Bu uzun yıllardır elde edilememiş tarihi bir başarı. Sporcularımız bu şampiyonaya gerçekten çok iyi hazırlanmışlar. Ben hepsini kutluyorum” dedi.
MUSA AYDIN: KADINLAR VE GREKO-ROMEN STİLDE DE BAŞARILI OLACAĞIZ.
Avrupa güreş şampiyonasına Kadınlar ve Greko-Romen stil maçlarıyla devam edildiğini belirten başkan Aydın “Kadın güreşinde son yıllarda önemli başarıların altına imza attık. İlk gün yapılan maçlar sonunda 5 sıkletin dördünde madalya mücadelesi vereceğiz. Greko-Romen stil müsabakalarında da madalya alacak çok iyi güreşçilerimiz var. İnşallah Romanya’dan serbest stilde olduğu gibi Kadınlar ve Greko-Romen stilde de tarihi başarılarla ülkemize döneriz. Türk halkı dualarını esirgemesin” şeklinde konuştu.
MUSA AYDIN: CUMHURBAŞKANIMIZA VE BAKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM
İlk günden bu yana şampiyonayı yakından takip eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür eden başkan Aydın ”Biz ülke olarak çok şanslıyız. Sporu çok seven bir Cumhurbaşkanımız var. Müsabakalar biter bitmez güreşçilerimizle ve bizlerle telefonla konuşup tebrik etti. Bu bizlerin çalışma azmini daha da artırıyor. Ayrıca sayın Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da tüm güreşçilerimizle tek tek konuşup onları kutladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

KUPA-SERBEST

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo