/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / BAŞKAN MUSA AYDIN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 98.YILI NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

BAŞKAN MUSA AYDIN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 98.YILI NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

BAŞKAN MUSA AYDIN İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 98.YILI NEDENİYLE KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Aydın, İstiklal Marşı’yla milletimizin destansı mücadelesini ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygıyla andıklarını belirterek “12 Mart 1921’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milli Marş olarak kabul edilen İstiklal Marşı, aziz milletimizin ortak sesi, diriliş destanıdır.
Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, azimle, inançla, büyük fedakarlıklarla yürütülen istiklal mücadelemizi, yazdığı muhteşem mısralarla destanlaştırmış ve ebedileştirmiştir. Milletimizin zor şartlar içinde bulunduğu durumu, sahip olduğu gücü ve kararlılığı bugüne taşıyan, geçmişle geleceği buluşturan İstiklal Marşı, milletimizin en kıymetli ortak değerlerinden olmuştur.
İstiklal Marşı’nın yazıldığı günlerde milletimizin birliğine ve dirliğine yönelik tehditlerin benzerleri bugün de yaşanmaktadır. Bu tehditlere karşı o günkü milli ruhla birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece bu vatanı parçalamaya, ezanı susturmaya, bayrağımızı indireme kimsenin gücü yetmeyecektir.
Bu vesileyle İstiklal Harbi’nin milli bir ruh içerisinde kazanılmasına katkı sağlayan İstiklal Marşı’nın kabulünün 98.yılını kutlarken; kurtuluş mücadelemiz sırasında bu birliği milli marşla perçinleyen Mehmet Akif ERSOY’u, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.”

Musa AYDIN
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı
IMG-20190312-WA0004

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo