/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / BAŞKAN MUSA AYDIN BATMAN PETROLSPOR GÜREŞ KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN MUSA AYDIN BATMAN PETROLSPOR GÜREŞ KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN MUSA AYDIN BATMAN PETROLSPOR GÜREŞ KULÜBÜNÜ ZİYARET ETTİ

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve Federasyon As Başkanı Zeki Gül, Batman Petrolspor Güreş Takımını ziyaret etti. Batman Valisi Hulusi Şahin ile Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürü ve Batman Petrolspor Başkanı Mustafa Demir’in de katıldığı ziyarette Başkan Aydın ve beraberindekiler güreşçilere bir araya geldi. Antrenman salonunda idmanı izleyen heyet sonrasında hatıra fotoğrafı çektirdi. Güneydoğu’da Türk Sporunun parlayan yıldızı olan Batman Petrolspor Türk sporuna yetenekli gençleri kazandırmak için var gücüyle çalıyor.
Kulübün bünyesinde şu anda 120 lisanslı sporcu bulunmakta.
6 sporcu Türkiye olimpiyat hazırlık merkezlerinde bulunuyor.
Batman Petrolspor kulübü bünyesinde işitme engelliler güreş takımı da yer alıyor. Başarılı kulüp
Güreş federasyonun
Büyükler serbest stil 1. Lig, Büyükler grekoromen 2. Lig, Yıldızlar serbest stil 1. Lig, Minikler 1. Lig müsabakalarına katılmakta. Dört ligde mücadele eden nadir kulüplerden biri.
Batman Petrolspor güreş takımı dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonları çıkarmış, ülkemize birçok milli sporcu yetiştirmiş olup, alt yapıdan yetişen birçok sporcu şu an büyük kulüplerinin güreş takımlarında spor hayatlarına devam ettirmekte. En son 2020 yılının mart ayında yapılan 114 takımın katıldığı müsabakalarda 13-15 yaş takımı takım halinde Türkiye şampiyonu oldu ve 3 güreşçi sıklettinde Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Batman Petrospor’un ülkemiz güreşi için önemli bir yeri olduğunu belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Batman Petrolspor Güneydoğu’nun ülke sporuna açılan kapısı diyebiliriz. Burada çok yetenekli gençler var. Kulüp olarak da son derece sistemli bir şekilde çalışıyorlar. Ayrıca Güreşi çok seven Batman Valisi Hulusi Şahin ile Batman Petrolspor Başkanı ve Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürü Mustafa Demir’de bu kulübe büyük destek veriyor. Bizlerde Türkiye Güreş Federasyonu olarak tüm kulüplerimizin olduğu gibi Batman Petrolspor kulübümüzün de her zaman yanındayız” dedi. Başkan Musa Aydın Batman Valisi Hulusi Şahin ile Türkiye Petrolleri Batman Bölge Müdürü ve Batman Petrolspor Başkanı Mustafa Demir’e günün anısına milli takım eşofmanı hediye etti.

WhatsApp Image 2020-09-30 at 14.06.02 (3)WhatsApp Image 2020-09-30 at 15.23.59
WhatsApp Image 2020-09-30 at 14.06.02 (1) WhatsApp Image 2020-09-30 at 14.06.02 WhatsApp Image 2020-09-30 at 14.06.01

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo