/ Ana Statü / Genel / Haberler / Başkan Aydın Trt’ye Açıklamalarda Bulundu

Başkan Aydın Trt’ye Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, TRT’de yayınlanan ve Murat Çimen’in sunduğu  Sporun Başkenti adlı programa katıldı. Sözlerine alt yapı konusuyla başlayan Aydın 2017 yılını değerlendiren ve 2018 yılı hedeflerini içeren bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirterek “Biz alt yapıya çok önem veriyoruz. Yeni sporcuların yetişmesi için gerekli planlamaları yapıyoruz. Amacımız önümüzdeki yıllarda milli formayı en iyi şekilde terletecek madalyalar kazanacak sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi.

Başkan foto 1

2017 yılında gerek Avrupa gerekse de Dünya  şampiyonalarında başarılı sonuçların altına imza attıklarını belirten  Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın 2018 yılında daha büyük başarılara imza atmayı hedeflediklerini söyledi. 2016 Rio Olimpiyatlarında Türkiye’ye 5 madalya kazandırarak en başarılı branş olduklarının altını çizen Aydın “Artık hedefimiz daha da büyümüştür. Aldığımız madalyaları artırmak amacıyla şimdiden 2020 olimpiyatlarının planlamasını yapıyoruz” dedi.

Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda zafere ulaşarak Türkiye’ye dünya şampiyonalarındaki ilk altın madalyasını getiren Yasemin Adar’a  karşılaşma sonrasında evlenme teklif edilmesi konusunda sorulan soruya ise başkan Aydın şöyle cevap verdi “Olay sonrasında yaptığım  açıklama  yanlış anlaşıldı. Biz kimsenin özel yaşantısına müdahale etmeyiz. Ancak bu tip şeylerin yeri orası değil. Sporcumuz maça bu psikolojiyle çıktı. Üstelik Avrupa şampiyonasında çok daha rahat yendiği rakibine az daha yeniliyordu. Bunun sebebi evlilik teklifi alacağı olmasından dolayı maç konsantrasyonunun bozulmuş olmasıydı. Biz oraya Altın madalya almak İstiklal marşımızı çaldırmak için gidiyoruz.  Benim  tepkimin tek bir sebebi vardı o da sporcumuzun maç konsantrasyonunun bozulmasıydı.  Maalesef birileri bu olayı başka yönlere çekti ” şeklinde konuştu.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo