/ Ana Statü / Genel / Haberler / BALKAN ŞAMPİYONASI İZNİK’TE BAŞLADI

BALKAN ŞAMPİYONASI İZNİK’TE BAŞLADI

BALKAN ŞAMPİYONASI İZNİK’TE BAŞLADI

Türkiye yine önemli bir şampiyonaya ev sahipliği yapıyor. 9 ülkenin katıldığı 3. Balkan Gençler Güreş Şampiyonası, Bursa’nın İznik ilçesinde yapılan teknik kurul toplantısıyla başladı.
Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda tüm teknik konular masaya yatırıldı. Ayrıca toplantıda İznik hakkında açıklamalar yapıldı. Katılımcılar ” İznik denilince medeniyetlerin başkenti akla geliyor. Bu güzel ilçemizde son derece başarılı bir organizasyon olacağına inancımız tam dediler. İznikte iznik belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleşecek Balkan şampiyonası öncesi açıklamalarda bulunan
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın da, “Son zamanlarda Balkan güreşinin eski görüntüsünden çok uzakta olduğunu belirterek “Avrupa Güreş Birliği başkanımız Bulgaristanlı. 2015 yılında Güreş Federasyonu başkanı seçildiğimde, kendisine Balkan Şampiyonası’nın yeniden başlaması gerektiğini söyleyerek bir teklifte bulundum. Çöküntü de olan Balkan Güreşi’nin şampiyona ve turnuvalar yaparak ayağa kaldırmamız gerektiğini vurguladım. Kendisi de daha sonra Avrupa Güreş Birliği olarak beni bu işte görevlendirdiler. Bu sayede Balkan ülkeleri ile olan dostluğumuzu pekiştireceğiz. Balkan güreşi, minikler, yıldızlar ve gençler kategorisinde yapılıyor. Geçen yıl Bursa’da yıldızlar şampiyonasını düzenlemiştik. Bu sene de İznik Belediyesi Sponsorluğunda İznik’te gerçekleştirmiş olacağız İznik Belediyesine bu organizasyona ev sahipliği yaptığı için de ayrıca teşekkür ediyorum. Ben buraya gelen tüm sporculara başarılar diliyorum dedi.
20171026172148_IMG_4960
20171026171912_IMG_4954
20171026171938_IMG_4955

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo