/ Ana Statü / Genel / Haberler / 3. ULUSLARARASI GENÇLER BALKAN GÜREŞ ŞAMPİYONASI İZNİK’TE BAŞLADI

3. ULUSLARARASI GENÇLER BALKAN GÜREŞ ŞAMPİYONASI İZNİK’TE BAŞLADI

BALKAN GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASI İZNİK’TE BAŞLADI

Bursa’nın şirin ilçelerinden biri olan İznik çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. 9 ülkenin katılımıyla gerçekleşen Balkan Gençler Güreş Şampiyonası başladı. Açılış töreni oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Açılışa İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar Ak Parti Bursa milletvekili İsmail Aydın İznik ilçe Başkanı Mahmut Hersekli, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın Bursa Büyük şehir Belediyesi İlçe Koordinatörü Serkan Acar, yağlı güreş genel koordinatörü Orhan Yavaş ve çok sayıda davetli katıldı.
IMG_5079
Açılışta konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarından dolayı son derece memnun olduğunu belirterek “Daha öncede ilçemizde bir çok organizasyon yaptık. Bu kez de Ata sporumuz olan Güreş’e ev sahipliği yapıyoruz. Sizleri burada ağırlamaktan dolayı son derece mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Medeniyetlere başkentlik yapmış güzel ilçemiz İznik’e hoş geldiniz” dedi.
IMG_5155
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ise Balkan şampiyonasının önemine değinerek “Uzun zaman ara verilen Balkan şampiyonası bizim katkılarımızla 2 yıl önce yeniden başladı. UWW başkanı ile 2015’te bir araya geldiğimizde ona Balkan şampiyonasının yeniden başlatılmasının önemine değinmiştim. O da Bulgaristan’lı olduğu için çok sıcak baktı. Hemen kolları sıvadık ve başlattık. Bu yıl 3.kez düzenliyoruz. Tüm balkan ülkeleri çok memnun. Aynı zamanda federasyon olarak gençlerimize çok önem veriyoruz. Burada mindere çıkacak olan gençlerimiz ileride bizleri olimpiyatlarda temsil edecek. Tüm katılan ülkelere hoş geldiniz diyorum. Bu arada İznik belediyesine de ayrıca teşekkür ederim. Bu şampiyonaya sponsor oldular ve kapılarını açtılar. Umarım güzel bir şampiyona olur ” şeklinde konuştu.
Balkan Şampiyonası 9 ülkenin katılımı ve İznik belediyesinin ev sahipliğinde Pazar günü yapılacak olan finallerle sona erecek.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo