/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / BAKAN KASAPOĞLU GÜREŞÇİLERİMİZİ KUTLADI

BAKAN KASAPOĞLU GÜREŞÇİLERİMİZİ KUTLADI

BAKAN KASAPOĞLU GÜREŞÇİLERİMİZİ KUTLADI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 7. Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları’nda 1 altın ve 3 bronz madalya kazanan Türk Silahlı Kuvvetleri Serbest Güreş Milli Takımı’nı kutladı.
Uluslararası Askeri Sporlar Konseyi (CISM) tarafından Çin’de düzenlenen 7’nci Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları’nda serbest stil 125 kiloda mücadele eden milli güreşçi Taha Akgül altın madalya kazanmıştı. Aynı organizasyonda Türkiye’yi serbest stilde temsil eden Fatih Yaşarlı, Selahattin Kılıçsallayan ve Soner Demirtaş bronz madalyanın sahibi olmuştu.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları’nda madalya kazanan sporcular için tebrik mesajı yayımladı. Bakan Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çin’de düzenlenen 7. Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları’nda 1 altın ve 3 bronz madalya kazanarak bizleri gururlandıran milli sporcularımızı yürekten kutluyorum. Daha önce çeşitli şampiyonalarda kazandıkları başarılar ile bizleri gururlandıran sporcularımız, bu kez de Dünya Askeri Olimpiyat Oyunları’nda aldıkları madalyalarla büyük mutluluk yaşattılar. Aynı organizasyonda mindere çıkacak olan tüm sporcularımıza başarılar diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo