/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2 REPESAJ MAÇIMIZ VAR

AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2 REPESAJ MAÇIMIZ VAR

AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2 REPESAJ MAÇIMIZ VAR

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında Grekoromen Stilde Güreşçilerimiz Metehan Başar ve Doğuş ayazcı Bronz madalya için repesaj müsabakası yapacaklar.
87 kg Metehan BAŞAR ilk turda Estonyalı Erik INT’i 4-0 yendi Çeyrek Finalde U23 Dünya Şampiyonu Ukraynalı Semyon Novikov’a 7-2 yenildi. Ukraynalı güreşçi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda İspanyol Jesus Fresnada ile karşılaşacak. Rakibini yenerse Bronz madalya için Dünya Gençler Şampiyonu Rus rakibi Aleksandr Komarov ile mücadele edecek.
55 kg Doğuş AYAZCI ilk turda Rus rakibi Vitali Kabaloev’e 7-4 yenildi Rakibi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Romen Florin TİTA ile karşılaşacak. Rakibini yenerse Bronz madalya için Dünya Şampiyonu Gürcü Nugzari TSURTSUMİA ile mücadele edecek.
Avrupa ve dünya şampiyonumuz Rıza KAYAALP ilk turda Macar rakibi Adam VARGA’yı 6-0 yendi. Çeyrek Finalde Ukraynalı Mykoka Kuchmi’ye ilk devresini 1-0 önde kapattığı müsabakada yenildi. Ukraynalı rakibi yarı finalde Romen rakibine yenilince güreşçimiz elendi.
63 kg Rahman BİLİCİ ilk turda Bulgar rakibi SULEV’i 9-0 sayı tuşuyla yendi. Çeyrek Finalde ise Avrupa şampiyonu Romen Mihai Radu MİHUT’a 4-2 öndeyken 2.turda verdiği puanlarla mağlup oldu. Romen rakibi de yarıfinalde Rus güreşçiye yenilince güreşçimiz elendi.
77 kg Yunus Emre BAŞAR ilk turda U23 Dünya Şampiyonu Moldovalı Cataraga’yı 2-2’den iki puanlık oyun yaptığı için yendi. Çeyrek Finalde ise Belarus rakibi Pavel Liakh’a 5-4 önde olduğu ilk devre sonrasında 2.ci devrede verdiği puanlarla yenildi ve elendi.
İKİNCİ GÜN 5 GÜREŞÇİMİZ İLK MAÇLARINA ÇIKACAKLAR

Avrupa güreş şampiyonasının ikinci gününde mindere çıkacak olan güreşçilerimiz ve rakipleri şunlar:

60 kg Kerem KAMAL – Ukraynalı Zhora Abovian

67 kg Enes BAŞAR – Estonyalı Ott SAAR

72 Kg Selçuk CAN – Avrupa şampiyonu Polonyalı Mateusz Lucjan BERNATEK

82 kg Burhan AKBUDAK – Polonyalı Mateusz WOLNY

97 kg Cenk İLDEM ilk turda Avrupa Dünya Olimpiyat Şampiyonu Ermeni Artur ALEKSANYAN ile karşı karşıya gelecekler.

 

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo