/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2 MADALYA DAHA KAZANDIK

AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2 MADALYA DAHA KAZANDIK

AVRUPA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA 2 MADALYA DAHA KAZANDIK

İtalya’nın başkenti Roma’da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonasında kadınlarda 2 madalya kazandık. Zorlu şampiyonada Yasemin Adar gümüş, Bediha Gün ise Bronz madalyanın sahibi oldu.
Avrupa ve Dünya Şampiyonumuz
76 kg Yasemin ADAR Dünya Şampiyonu Avrupa 3.sü rakibi Alman Alina Rotter Focken’i (5-4), Polonyalı Kamila KULWICKA’yı (12-0) sayı tuşuyla, yarı finalde de Fransız Pauline Denise LECARPENTIER’ı (10-0) sayı tuşuyla yenerek yükseldiği finalde Rus rakibi Ekaterina BUKİNA ile karşılaştı
Güreşçimiz Rio Olimpiyatlarında yenildiği ama 2018 Dağıstan’da Finalde yenerek Avrupa şampiyonu olduğu Rus Ekaterina BUKİNA karşısında maça tutuk başladı ve 4-0 yenik duruma düştü. Daha sonra iki puan alınca devre 4-2 bitti. İkinci devrede rakibinden pasifite ile bir puan daha kazandı ve durum 4-3 oldu. Son 30 saniyede rakibin ayaklarına dalmak girişiminde bulunan güreşçimiz puan alamayınca maçı 4-3 kaybetti ve Avrupa 2.si olarak gümüş madalya kazandı.
Yasemin ADAR 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında üstüste 4 Kez Avrupa Şampiyonu olmuştu.
Ayrıca 2017 Paris’te Dünya Şampiyonu 2018 Budapeşte’de Dünya 2.si olmuştu.
Ülkemizi 50 kg’da temsil eden Evin DEMİRHAN önce repesajda Fransız rakibi Julie Sabatie ile karşılaştı ve rakibini r (9-0) yenerek Bronz madalya maçına çıktı.
Avrupa Şampiyonu Rus rakibi Milena Dadasheva karşısında 2-1 öndeyken daha sonra verdiği puanlarla rakibine mağlup oldu ve Avrupa 5.si oldu.
Ülkemizi 55 kg’da temsil eden Bedia GÜN Moldovalı rakibi Mariana Dragutan’ı baştan sona üstün olduğu müsabakada (11-4) yenerek bronz madalya kazandı.
Bedia Gün 2018 ve 2019 yılında da Avrupa 3.sü olmuştu. Böylece üstüste 3. Kez Avrupa 3.sü olmuş oldu.
59 kg Elif YANIK Bronz Madalya için karşılaştığı Avrupa şampiyonu rakibi Rus rakibi Lubov Ovcharova’ya yenilince Avrupa 5.si oldu.

MERVE PUL BRONZ MADALYA İÇİN ASLI TUĞCU REPESAJDA GÜREŞECEK…
Avrupa güreş şampiyonasında kadınlar müsabakaları yarın sona erecek. Ülkemizi 65 kg’da temsil eden Aslı TUĞCU ilk turda Yıldızlar Avrupa 2.si evsahibi İtalyan Veronica BRASCI’yi (3-2) yendi. Avrupa şampiyonu Bulgar Mimi Nikolava Hristova’ya yenildi. Rakibi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Dünya 2.si Ukraynalı Koliadenko ile karşılaşacak.
72 kg Merve PUL ise Avrupa Dünya Olimpiyat Şampiyonu Rus Natalia Vorobia’ya yenildi. Rakibi finale yükseldiği için güreşçimiz Bronz Madalya için direkt olarak Avrupa Dünya şampiyonu Ukraynalı Alina Makhina Stadnik ile güreşme hakkını elde etti. 57 kg Mehlika ÖZTÜRK ilk turda Bulgar rakibi Tanya TENEVA’yı (2-1) yendi. Çeyrek Finalde Rus rakibi Mariana Simonyan’a yenildi ve elendi.
53 kg Zeynep YETGİL ilk turda Avrupa 2.si Polonyalı Katszrna Krawchyk’a (3-1) yenildi. Rakibi de Çeyrek Finalde Dünya Şampiyonu Belarus Kaladzinskaya’ya yenilince elendi.
62 kg’da Elif Jale YEŞİLIRMAK ilk turda Dünya Şampiyonu Bulgar Tayyibe Huseyn’e 9-6 yenildi. Rakibi de Rus rakibine yarı finalde yenilince elendi.

SERBEST STİL MÜSABAKALARI BAŞLIYOR
Grekoromen ve kadınlar müsabakalarının ardından Serbest Stilde heyecan yarın 5 sıklette yapılacak karşılaşmalarla başlayacak.
Ülkemizi 57 kg’da temsil eden Süleyman ATLI – Yunan Ioannis Martidis, ile, 65 kg’da Selahattin KILIÇSALLAYAN , Macar İsmail Muzsukaev ile
70 kg’da Haydar YAVUZ, Rus İsrael Kasımov ile
79 Kg: Batuhan DEMIRCIN Rus Magomed Eldarovitch RAMAZANOV ile ve
97 kg’da İbrahim BÖLÜKBAŞI, Ukraynalı Muriazi Mechelidze ile ilk turda karşılaşacaklar.

bedia-3930 bedia-3700 bedia-3887 bedia-3716 bedia-3771 bedia-3787

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo