/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE RÜZGARI

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE RÜZGARI

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE RÜZGARI

Gençler Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonasına Türkiye Damga vuruyor.
Abdullah TOPRAK ve Hamza BAKIR altın madalya kazandılar.
İspanya’nın Pontevedra kentinde düzenlenen Avrupa Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonasında
63 kg Abdullah TOPRAK finalde karşılaştığı Yıldızlar Dünya, Gençler Avrupa şampiyonu Büyüklerde Avrupa 3.sü olan rakibi Gürcü Leri Abuladze’yi mükemmel bir müsabaka sonunda (8-2) yenerek altın madalya kazandı. Kayseri Şekerspor Güreşçisi Abdullah TOPRAK bu yıl U23 Avrupa Şampiyonasında da Bronz Madalya kazanmıştı.
130 kg Hamza BAKIR da finalde Rus rakibi Osman SHADOV’u (4-0) yenerek 2.ci Altın Madalyamızı kazanan isim oldu.
Finale gelene kadar Polonyalı Wawrzynczyk’ı (6-0) Gürcü Esadze’yi (6-0), Macar Attila Vitek’i (8-0) sayı tuşuyla yenen Şampiyon Güreşçimiz Finalde Rus rakibi Osman SHADOV’u da (4-0) yendi. Tüm rakiplerine puan vermeden 24-0 gibi ezici üstünlükle Avrupa şampiyonu olan Hamza BAKIR geçen sene Yıldızlar Avrupa ve Dünya Şampiyonu olmuştu. Avrupa 2.si ve Başpehlivan Fatih Bakır’ın oğlu olan Hamza BAKIR İstanbul B.Ş.BLD. Kulübümüzün Sporcusu.
İlk gün finalleri sonunda Türkiye 2 Altın Madalya kazanırken Rusya 1 Altın 3 Gümüş 1 Bronz, Gürcistan 1 Altın 1 Gümüş 2 Bronz, Macaristan 1 Altın 1 Gümüş 1 Bronz Madalya kazandı.

İKİ BRONZ MADALYA REPESAJ MAÇIMIZ VAR.

Bugün mindere çıkan güreşçilerimizden İsmail GÜN Slovak Nikola Hulman’ı (8-0) sayı tuşuyla yendi. Avrupa şampiyonu Ermeni Malkhas Amoyan’a (6-1) yenildi. Rakibi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda güreşecek
72 kg İsmail GÜN – İtalyan Luigi RİNALDİ ile karşılaşacak. Onu yenerse Gürcü Otar Abuladze ile güreşecek.
97 kg Beytullah KAYIŞDAĞ da Litvanyalı Arnolds Baranovas’ı (3-1) yendi. Avrupa şampiyonu Macar Aleks Szoke’ye yenildi. Bronz madalya için repesajda Azerbaycanlı Tarish ABİLOV ile karşılaşacak. Onu yenerse Bronz madalya için Polonyalı Kurniszchak ile güreşecek.
82 kg Doğan KAYA ilk turda İtalyan Antonio Milangone’yi (8-0) sayı tuşuyla yendi. Rus rakibi Psenov’a yenilip elendi.
60 kg Ömer BİÇİCİ Macar rakibi Tamas Toeroek’e (4-3),
67 kg Abdülsamed BAŞAR Norveçli Haavgrad Jorgensen’e (10-3) yenilerek elendiler.
IMG-20190604-WA0047

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo