/ Ana Statü / Genel / Haberler / AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA KADINLARIMIZDAN 4 MADALYA

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA KADINLARIMIZDAN 4 MADALYA

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA KADINLARIMIZDAN 4 MADALYA

Aynur ERGE ve Ayşegül ÖZBEĞE gümüş, Eda TEKİN ve Kadriye AKSOY bronz madalya kazandılar. Zeynep Yetgil ise finale yükseldi.

İtalya’nın Başkenti Roma’da devam eden Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında
Genç Kadınlarda ;
50 kg Aynur ERGE finalde karşılaştığı Avrupa şampiyonu Rus Veronika Gurskaya’ya son dakikada verdiği iki puanla (8-6) yenilince Gümüş Madalyada kaldı
76kg Ayşegül ÖZBEĞE de finalde İsveçli Denise Sabina Makota Stroem’e yenilince Gümüş Madalya kazandı.
55kg Eda TEKİN repesajda karşılaştığı Polonyalı Patrycja Gil’i tuşla Bronz Madalya maçında ise Macar Rakibi Szimonetta Szeker’i (5-2) yenerek bronz madalya kazandı.
68kg Kadriye AKSOY da repesajda Bulgar Todorova İvanova’yı (6-5) yendikten sonra çıktığı Bronz Madalya maçında İsveçli Tindra Linnea Sjoeberg’i (6-2) öndeyken tuşla yendi ve Bronz madalya kazanan diğer güreşçimiz oldu.
Böylece TÜRKİYE Genç Kadınlarda ilk gün 2 Gümüş 2 Bronz toplam 4 Madalya kazandı
ZEYNEP YETGİL FİNALDE…
Bugün yapılan sıkletlerde ise 53 kg Zeynep YETGİL Slovak Nina Kollarova ve Bulgar Krasimir Petrova’dan sonra yarıfinalde karşılaştığı Avrupa Yıldızlar Şampiyonu Rus Ekaterina Verbina’yı da (11-1) yenerek finale yükseldi. Güreşçimiz finalde Azerbaycanlı Tatyana Varansova ile karşılaşacak.
72 kg Tuğba KILIÇ Çeyrek Finalde Macar Zsofia Kardos’u 10-0) sayı tuşuyla yenerek çıktığı yarıfinalde U23 Avrupa 3.sü İtalyan Enrica Rinaldi’ye (1-0) yenikken ve ikinci devre tamamen atak olmasına rağmen hakemler devamlı kaçan İtalyan güreşçiye ihtar vermediler İtirazımız da reddedilince maçı (2-0) kaybettik. Güreşçimiz Bronz Madalya için 2017 Avrupa Yıldızlar Şampiyonu Ukraynalı Romana Vovchak ile karşılaşacak
65 kg Aslı DEMİR yenildiği Ukraynalı Oksana Chudyk finale kaldığından Bronz Madalya için Macar Szabados ile karşılaşacak. 57 kg Özge FINDIKÇI ve 62kg Gamze Nur Adakan yenildikleri rakipleri finale yükselemediği için elendiler. Avrupa Gençler güreş Şampiyonasında yarın, bugün yapılan yarı finallerin finalleriyle erkekler 57,65,70,79,97 kilo serbest stil eleme, çeyrek ve yarı final maçları yapılacak. Serbest Stilde 57 kiloda Ahmet Taş Yunan’lı Georgios Pilidis ile, 65 kiloda İbrahim Kar Moldova’dan Nicolai Grahmez’le, 70 kiloda Hasan Kaya Moldova’dan Vasile Diacon’la, 79 kiloda Ramazan İshak Sarı, Bulgar Dzhan Ahmet Bekir’le ve 97 kiloda Feyzullah Aktürk Azeri Alimagomed Alıkhmav’le ilk maçlarına çıkacaklar.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo