/ Ana Statü / Genel / Haberler / AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA GREKOROMEN STİLDE BİR BRONZ MADALYA DAHA KAZANIRKAN GENÇ KADINLARDA 2 GÜREŞÇİMİZ FİNALE YÜKSELDİ

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA GREKOROMEN STİLDE BİR BRONZ MADALYA DAHA KAZANIRKAN GENÇ KADINLARDA 2 GÜREŞÇİMİZ FİNALE YÜKSELDİ

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA GREKOROMEN STİLDE BİR BRONZ MADALYA DAHA KAZANIRKAN GENÇ KADINLARDA 2 GÜREŞÇİMİZ FİNALE YÜKSELDİ

İtalya’nın Başkenti Roma’da devam eden Avrupa Gençler güreş Şampiyonasında Greko-Romen stilde ikinci bronz madalyamız İsmail Gün’de gelirken kadınlarda da Aynur Erge ve Ayşegül Özbeğe finale yükseldi.
Ülkemizi Grekoromen stil 67 kg da temsil eden İsmail GÜN repesaj maçında Ukraynalı Sergi Hrushyn’i (7-2) yendikten sonra Bronz Madalya için karşılaştığı Norveçli Haavard Joergensen’i de (8-0) sayı tuşuyla yenerek Avrupa 3.sü oldu ve Bronz madalyanın sahibi oldu.
Böylece Grekoromen güreş takımımız şampiyonayı
55 kg Cihat LİMAN ve
67 kg da İsmail GÜN’ün aldığı 2 bronz madalya ile tamamlamış oldu. Şampiyonada bugün mindere çıkan genç Kadınlarımızda tarih yazmaya devam ettiler.
50 kg’daki temsilcimiz Aynur ERGE Macar Krisztina Kiss’i (10-0), Polonyalı Magdalena Maria Majos’u da (10-0) sayı tuşuyla yenerek çıktığı yarı finalde Alman rakibi Ellen Riesterer’i son saniyede aldığı puanlarla (4-1) yenerek finale yükseldi.
Güreşçimiz Altın Madalya için finalde Avrupa ve Dünya 3.sü Rus Veronika Gurskaya ile karşılaşacak.
76 kg da Ayşegül ÖZBEĞE de Macar rakibi Nagy Bernadet ve yarı finalde karşılaştığı Rus Elmira Khalaeva’yı (2-2) den puan avantajı ile yenerek finale yükseldi.
Güreşçimiz Altın Madalya için finalde geçen yılın Avrupa 2.si İsveçli Denise Sabina Makota Stroem ile karşılaşacak.
55 kg Eda TEKİN İspanyol rakibi Gomez’i (10-0) sayı tuşuyla yendikten sonra Rus rakibine yenildi Rus güreşçi Nitsenko finale yükselince güreşçimiz Bronz Madalya için repesajda Polonyalı Patrycja Gil ile karşılaşma hakkını elde etti. 59 kg Hatice Ece TEKİN Avrupa şampiyonu Moldovalı Anastasya Nichita’ya yenildi Moldovalı finale kaldığı için Güreşçimiz Bronz Madalya için repesajda İtalyan Morena De Vita ile karşılaşacak.
68 kg Kadriye AKSOY Belarus’tan Yauheniya ANDREICHYKAVA’ya yenildi. Rakibi finale yükselince güreşçimiz Bronz Madalya repesaj maçında Bulgar Todorova İvanova ile karşılaşma hakkını elde etti. Şampiyonada yarın sabah seansında kadınlar 53, 57,62,65,72 kilolarda eleme, çeyrek ve yarı final karşılaşmaları oynanacak. Akşam seansındaysa bugün yapılan sıkletlerin 3/5 ve final mücadeleleri yapılacak.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo