/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ ARASI GÜREŞ GRUP MÜSABAKALARI İSTANBUL, ANKARA, MERSİN VE BİLGÖL’DE YAPILACAK

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ ARASI GÜREŞ GRUP MÜSABAKALARI İSTANBUL, ANKARA, MERSİN VE BİLGÖL’DE YAPILACAK

ANADOLU İMAM HATİP LİSELERİ ARASI GÜREŞ GRUP MÜSABAKALARI İSTANBUL, ANKARA, MERSİN VE BİLGÖL’DE YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokolle bu yıl ilki düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri arası güreş grup müsabakaları 1547 sporcunun katılımıyla 4 ayrı ilde yapılıyor. Müsabakalarda Ankara’da 417, İstanbul’da 372, Mersin’de 407 ve Bingöl’de 351 olmak üzere toplam 1547 güreşçi mindere çakacak. Bugün B Genç Grekoromen, Serbest yarınsa A Genç Serbest ve Grekoromen stil maçları yapılacak.

MUSA AYDIN: “İMAM HATİPLERİ ALT YAPI KONUSUNDA ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın İmam Hatiplerin Alt yapı konusunda çok önemli bir yeri olduğunu belirterek “Bizler göreve ilk geldiğimiz gün alt yapı seferberliği ilan ettik. Bu konuda YİBO’ların yanı sıra Güreş Liselerinin sayılarını hızla artırdık. Yaptığımız araştırmalarda özellikle İmam Hatiplerde Güreş potansiyelinin son derece fazla olduğunu gördük. Konuyu hem Milli Eğitim hemde Gençlik ve Spor Bakanlarımıza ilettik. Onlarda iki bakanlık arasında yapılan anlaşmayla tarihi bir adım attılar. Şu an burada gördüğümüz manzara bizleri haklı çıkarttı. 4 ayrı ilde 1500 civarında sporcu mindere çıkıyor. Hepsinin hayali ileride birer, Taha, Rıza, Metehan olmak. Ben buradan başta Türk Güreşinin her zaman yanında olan Cumhurbaşkanımınız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hem Milli Eğitim,hemde Gençlik ve Spor Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler de alt yapıdan bu yetenekli sporcuları çıkarmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

IMG-20191129-WA0007

IMG-20191129-WA0006 wnNve9Aw-12 wnNve9Aw-8 IMG-20191130-WA0005

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo