/ DUYURULAR / Genel / Amerika, Dünya Şampiyonumuz Taha Akgül’e Göz Dikti !

Amerika, Dünya Şampiyonumuz Taha Akgül’e Göz Dikti !

Dünyada izlenme rekorları kıran ve birçok güreş öğesini içeren SmackDown ile büyük bir kitleye hitap eden Amerika, serbest stil 125 kiloda Avrupa ve dünya şampiyonu olan milli güreşçimiz Taha Akgül’ün anatomik yapısını incelemek istiyor.

taha_akgul (1)

Son yıllarda elde ettiği başarılar neticesinde adından sıkça söz ettiren milli sporcu Taha Akgül, özellikle güreş branşında büyük söz sahibi olan ve ağır sıkletteki sporculara özel ilgi gösteren Amerika’nın radarına girdi.

07-12 Eylül tarihleri arasında Amerika’nın Las Vegas şehrinde düzenlenen Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda parmak ısırtan bir performans ortaya koyan Taha Akgül, final müsabakasında Azerbaycanlı rakibi Jamaladdin Magomedov’u 62 saniyede sayı tuşu ederek (10-0) altın madalya kazanmış ve üst üste 2. kez dünya şampiyonu olmuştu. Milli sporcu Akgül’ün ortaya koyduğu mücadeleyi hayranlıkla takip eden Amerika’nın güreş otoriterleri, 125 kilo olmasına rağmen 57 kilodaki bir güreşçinin hızıyla hareket edebilen Taha Akgül’ün anatomisini incelemek istiyor.

taha_akgul (3)

TAHA AKGÜL: “BU TEKLİF, VATANIM İÇİN GURUR VERİCİDİR”

Son dört yılın Avrupa Şampiyonu ve son iki yılın dünya şampiyonu olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan milli güreşçi Taha Akgül, 2016 Rio Olimpiyatları’na kota aldığı Amerika’da Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için mücadele ettiğini ve bunu da başardığını söyledi.

taha_akgul (2)

Türkiye’de kendisine gösterilen ilginin daha fazlasını Amerika’da gördüğünü vurgulayan Akgül, “İlk maçımdan son maçıma kadar ciddiyeti ve disiplini elden bırakmadan güreştim. Allah’a şükürler olsun ki, bu mücadelemi altın madalya ile taçlandırarak İstiklal Marşımızı okuttum. Gün boyunca müsabakalarımı dikkatle takip eden Amerikalı yetkililer, SmackDown adı altında organize ettikleri güreşlerde ağır sıkletteki sporcuların boy gösterdiğini ve benim sahip olduğum hızı keşfetmeleri halinde bu özelliği kendi sporcularına entegre edeceklerini söyledi. Böyle bir teklif, hem benim hem de vatanım için gurur verici bir olaydır. Önümüzdeki bir yıl içerisinde sadece Rio Olimpiyatları’nda odaklanmak istiyorum. Daha sonraki süreç içerisinde bu tür teklifleri değerlendirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo