/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / ABDULVASİ BALTA VE HAMZA ALACA YARI FİNALDE…

ABDULVASİ BALTA VE HAMZA ALACA YARI FİNALDE…

ABDULVASİ BALTA VE HAMZA ALACA YARI FİNALDE…

İspanya’da devam eden Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında heyecan serbest stil müsabakalarıyla sürüyor. Bugün gündüz bölümünde mindere çıkan 61 kg’da Hamza ALACA ilk turda Belarus Uladzislav Shchuko’yu (10-0) sayı tuşuyla, Çeyrek Finalde de Gürcü Goderdzi Dzebisashvili’yi çekişmeli geçen maçta (19-16) yendi Güreşçimiz yarı finalde Ermeni rakibi Hrachya Margaryan ile karşılaşacak
Ülkemizi 74 kg’da temsil eden Abdülvasi BALTA çeyrek Finalde İspanyol rakibi Alex Perez Cimarra’yı (5-0) yendi. Güreşçimiz yarı finalde Moldovalı Valentin Borzin ile karşılaşacak.
86 kg Mert ÇIKMAZ Macar rakibi Milan Andres Korcsog’u (8-3) yendi çeyrek finalde Ukraynalı Memid Karachenko’ya (4-0) yenildi. Repesajı bekleyecek
92 kg Polat POLATÇI Gürcü rakibi Devit Kochkiani’yi (10-0) sayı tuşuyla yendi
Avrupa ve dünya şampiyonu Aydın Polatçı’nın oğlu olan güreşçimiz çeyrek finalde Belarus Aliaksei Parkhamenka’ya (7-2) öndeyken (10-10) son puanı verdiği için kaybetti. Repesajı bekleyecek.
125 kg güreşçimiz Paşa Ekrem KARABULUT da Bulgar Daniel Milenov Veselinov’u (12-2) sayı tuşuyla yenerek çeyrek finale yükseldi. Güreşçimiz Çeyrek Finalde Rus rakibi Saipudin Akhmet Magamedov’a yenildi. Rus güreşçi yarı finalde Azerbaycanlı Abuev’i yenerse güreşçimiz repesajda Moldovalı Viktor Gavriluta ile karşılaşacak.

AKŞAM SEANSINDA 2 ALTIN BİR BRONZ MADALYA MAÇIMIZ VAR
İspanya’nın Pontevedra kentinde devam eden Gençler Avrupa Şampiyonasında
Serbest Stilde ;
57 kg Ahmet DUMAN finalde Rus rakibi Nachyn Mongush ile karşılaşacak.
97 kg Feyzullah AKTÜRK ise finalde Moldovalı Radu Lefter ile altın madalya için karşılaşacak.
Ülkemizi 70 kg’da temsil esen Ömer Faruk ÇAYIR ise bronz madalya maçında Azeri Elmar KAZIMOV ile mücadele edecek.

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo