/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / 37’İNCİ VEHBİ EMRE & HAMİT KAPLAN ULUSLARARASI GREKO-ROMEN GÜREŞ TURNUVASI YARIN BAŞLIYOR

37’İNCİ VEHBİ EMRE & HAMİT KAPLAN ULUSLARARASI GREKO-ROMEN GÜREŞ TURNUVASI YARIN BAŞLIYOR

37’İNCİ VEHBİ EMRE
& HAMİT KAPLAN ULUSLARARASI GREKO-ROMEN GÜREŞ TURNUVASI YARIN BAŞLIYOR

2019 yılının en önemli organizasyonlarından biri olan 37. Uluslararası Vehbi Emre &Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvasında heyecan yarın başlıyor.
Pazar gününe kadar sürecek olan turnuva bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cebeci Spor Kompleksinde gerçekleştirilecek. Turnuvada Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, İran, Azerbaycan, Finandiya, Filistin, Moldova,Belarus ve Tacikistan ülke milli takımlarından iki yüze yakın güreşçi ter dökecek.
Bu akşam yapılacak teknik toplantı, tartı ve kura çekinin ardından turnuvada ilk müsabakalar yarın saat 11.00’da yapılacak. İlk günde 55,63,72,82,97 kilolarlada eleme ve yarı final müsabakaları gerçekleştirilecek. İkinci gün karşılaşmaları yine saat 11:00’da start alacak. İkinci günde 60, 67, 77, 87,130 kilolarda eleme ve yarı final müsabakaları ile 55,63,72,82,97 kilolarda repesaj ve final maçları yapılacak. Ayrıca Cumartesi günü saat 17:00’da turnuvanın açılış seromoniside düzenlenecek.
37.Vehbi Emre &Hamit Kaplan uluslararası Greko-Romen güreş turnuvası Pazar günü 60, 67, 77, 87, 130 kilolarda ki repesaj ve final maçlarıyla sona erecek.
MUSA AYDIN “ÜLKEMİZDE YILIN İLK ÖNEMLİ TURNUVASINI YAPIYORUZ”
Türkiye güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yaptığı açıklamada yılın en önemli turnuvalarından birini gerçekleştirdiklerini belirterek“Güreş adına 2019 yılı çok büyük önem taşıyor. Bizlerde bunun bilincinde olarak çalışmalarınızı sürdürüyoruz. Ocak ayı içinde Serbest, Greko-Romen ve kadınlarda Türkiye şampiyonalarını yaptık. Şimdide ülkemizde 2019 yılının en önemli turnuvalarından biri olan Vehbi Emre & Hamit Kaplan uluslararası Greko-Romen güreş turnuvasını düzenliyoruz. Tüm ülkeler bu turnuvaya büyük önem veriyor. Zira Avrupa şampiyonası öncesinde takımlar son durumlarını bu turnuvada görme şansını elde edecekler. Ben turnuvamıza katılan tüm sporculara, antrenörlere, hakemlere ve emeği geçen herkese başarılar diliyorum. Onları güzel şehrimiz İstanbul’da en güzel şekilde ağırlamaktan mutluluk duyduğumuzu da belirtmek istiyorum “ şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ 2020 TOKYO OLİMPİYATLARI

2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek olan Olimpiyatlara az bir zaman kaldığına dikkat çeken federasyon başkanı Musa Aydın “Artık olimpiyatlarla yatıp olimpiyatlarla kalkıyoruz. Güreş branşı Türk sporunun her zaman lokomotifi olmuştur. 2016 Rio olimpiyatlarında Türkiye’nin aldığı 8 madalyanın 5’i güreşten gelmişti. 2020 yılında da bu başarımızı artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Öncelikle Avrupa şampiyonasından iyi bir sonuçla dönüp ardından da Dünya şampiyonasında başarılı olmak istiyoruz.” şeklinde konuştu. Musa Aydın, 2019 Dünya Şampiyonasının çok önemli olduğunun da altını çizerek, “2019 Dünya Şampiyonasında olimpiyat kotası var. Burada ilk 6’ya giren sporcular vize alacaklar. Güreşçilerimizin vizelerini 1 yıl önceden almaları büyük bir avantaj. Hedefimiz kotaları bu yıl alıp 2020’de dünyanın en iyi güreş takımını oluşturarak olimpiyatlara katılmak. Ardından da bu başarılı kadroyla Tokyo’da ay yıldızı bayrağımızı zirveye dikip, İstiklal Marşı’mızı okutmak istiyoruz. “ dedi.
SmartSelectImage_2019-01-31-12-19-56

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo