/ Ana Statü / Genel / Haberler / 36.VEHBİ EMRE & HAMİT KAPLAN TURNUVASINDA İKİNCİ GÜN HEYECANI…

36.VEHBİ EMRE & HAMİT KAPLAN TURNUVASINDA İKİNCİ GÜN HEYECANI…

36.VEHBİ EMRE & HAMİT KAPLAN TURNUVASINDA İKİNCİ GÜN HEYECANI…

22-28 Ekim Tarihleri Arasında Macaristan’da düzenlenecek olan Dünya şampiyonası öncesinde en önemli turnuva olma özelliğini taşıyan 36.Vehbi Emre & Hamit Kaplan Greko-Romen güreş Turnuvasında 2.gün heyecanı yaşanıyor. Dün oldukça başarılı maçların altına imza atan grekoromen milli takımımızda bugün de 5 siklette (60,67,77,87,130) 13 güreşçimiz eleme karşılaşmalarına çıkacak.
60 kiloda Elçin Ali Gürcü Amiran Shabadze ile, Ahmet Uyar Belarus’tan Avgustin Spasov ile, 67 kiloda Enes Başar Kırgız Amantur İsmailov’ile, Ensar Karabacak Ukrayna’dan Denys Demyankov ile, Murat Fırat, Romen Mihai Mihut ile karşılaşacak. 77 kiloda Emre Başar Gürcü Mindia Tsulukidze ile, Fatih Cengiz Azeri Hasan Aliyev’le, Serkan Akkoyun ise Kazak Tamerlan Shadukayev’le mindere çıkacak. Ülkemizi 87 kiloda temsil eden Salih Aydın İran’lı Ramin Taherisartang’ile, Ali Cengiz Kırgız Samet Shirkadov’ile, Doğukan Kuru, Gürcü Roberti Kobliashvili ile karşılaşacak. 130 kiloda Avrupa,Dünya şampiyonu, Olimpiyat ikincisi Rıza Kayaalp Japon Sonoda Arata ile, Osman Yuldırım ise Belarus’tan Losep Chugoshvili ile karşı karşıya gelecek.
Ayrıca akşam seansında dünkü elemelerin ardından 4 güreşçimiz altın, 4 güreşçimiz bronz 1 güreşçimiz de repesaj maçına çıkacaklar. 55 Kiloda Ekrem Öztürk Japon Tanokura Shota ile, 63 kiloda Rahman Bilici, Azeri Taleh Mammadov ile, 72 kiloda Murat Dağ, Belarus’tan Pavel Liakh ile, ve 82’de Emrah Kuş Gürcü Lasha Gobadze ile altın madalya almak için mindere çıkacak. 55 kiloda Doğuş Ayazcı Kazak Khorlan Zhakanko ile, 72 kiloda Yunus Özel, Cengiz Aslan’la, 97 kiloda Süleyman Demirci Repesaj maçından gelecek rakibi ile bronz madalya için mücadele edecek. Aynı kiloda Süleyman Erbay ise Kırgız Beksultan Makmodov ile Repesaj maçında karşı karşıya gelecek. 36.Vehbi Emre & Hamit Kaplan Greko-Romen güreş turnuvası yarın ki finallerle sona erecek.

 

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo