/ Ana Statü / DUYURULAR / Genel / Haberler / ULUSLARARASI TURNUVALAR / 23 YAŞ ALTI DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA

23 YAŞ ALTI DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA

23 YAŞ ALTI DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASINDA
ÜÇ BRONZ MADALYA DAHA KAZANDIK

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen U-23 Dünya Güreş Şampiyonasında Grekoromen Stilde 3 Güreşçimiz Bronz Madalya kazandılar. Ekrem ÖZTÜRK, Serkan AKKOYUN ve Osman YILDIRIM rakiplerini mağlup ederek dünya üçüncüsü olmayı başardılar.
Ülkemizi 55 Kg’da temsil eden Ekrem ÖZTÜRK Bronz Madalya için repesajdan gelen İsrailli Maksym Vysotskyi ile karşılaştı ve rakibini (9-0) sayı tuşuyla yenerek Bronz Madalya kazandı.
130 Kg’da Osman YILDIRIM repesajdan gelen Finli Johannes Konsta Maenpae ile karşılaştı ve rakibini (4-0) yenerek Bronz madalyanın sahibi oldu.
77 Kg’da Serkan AKKOYUN Bronz Madalya için repesajda önce Sırp rakibi Andrija Luka Maletin’i (3-1) ve Norveçli Anders Per KURE’yi (9-0) sayı tuşuyla yendi. Bronz madalya için karşılaştığı Dünya 3.sü Hintli rakibi Sajan SAJAN’ı da (10-1) sayı tuşuyla yenerek yenen güreşçimiz Bronz madalya kazanan diğer sporcumuz oldu.
63 Kg’da Mehmet ÇEKER ise repesajdan gelen Belarus rakibi Maksim Nehoda’ya yenilince Dünya 5.si oldu.
Bugün ilk maçlarına çıkan güreşçilerimizden
67 Kg Hacı KARAKUŞ – Hintli Ravender’i (2-1) yendi Belarus Aleksandr Liavoncyhk’a şanssızca (6-5) yenildi. Rakibi finale yükseldiği için Repesajda İranlı rakibi İmanbfunami ile karşılaşacak. Rakibini yenerse Bronz madalya için Bulgar Dimitrov ile karşılaşacak.
72 Kg Cengiz ARSLAN – İranlı Mohammedreza Abdulhamid Gerai’ye (10-3) yenildi. İranlı Güreşçi finale yükseldiği için Repesajda Rus rakibi Magomed Yarbilov ile karşılaşacak Rakibini yenerse ikinci Repesajda Gürcü rakibi Ramaz Zoidze ile karşılaşacak
97 kg İbrahim TIĞCI Polonyalı Patryk Kaminski’yi (2-1 )yendi. Avrupa şampiyonu Ukraynalı Vladen Kozliuk’a (5-2) yenildi ve elendi.
60 kg Ahmet UYAR Ukraynalı rakibi Zhora Abovian’a (5-3) yenildi ve elendi
82 kg Salih AYDIN Japon rakibi Satoki Mukai’ye (6-3) yenildi ve elendi.

MADALYA SAYIMIZ 6’YA YÜKSELDİ
Grekoromen Stilde kazandığımız 3 Bronz Madalya ile
Serbest Stilde 2,
Kadınlarda 1,
Grekoromende 3 olmak üzere şu ana kadar toplam 6 Bronz Madalya kazanmış olduk.

Ekrem ÖZTÜRK Bronz MACI Ekrem ÖZTÜRK MADALYA OSMAN YILDIRIM BRONZ OSMAN YILDIRIM MADALYA Serkan AKKOYUN Bronz maci SERKAN AKKOYUN MADALYA

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo