/ Ana Statü / Genel / Haberler / 15 TEMMUZ GAZİ GÜREŞÇİMİZ İSMET EKER’İ YOLUNDAN SAPTIRAMADI

15 TEMMUZ GAZİ GÜREŞÇİMİZ İSMET EKER’İ YOLUNDAN SAPTIRAMADI

15 TEMMUZ GAZİ GÜREŞÇİMİZ İSMET EKER’İ YOLUNDAN SAPTIRAMADI

Bugün 15 Temmuz. Hain FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin üzerinden 2 yıl geçti. O hece hepimiz sokaklarda FETÖ’cü hainlere bu ülkenin kolay kazanılmadığını gösterdik. Ve tuzaklarını başlarına geçirdik. O gün o kadar çok hikaye var ki. İşte onlardan biri de gazi güreşçilerimizden İsmet Eker’in yaşadıkları.
15 Temmuz gecesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde vücuduna 3 kurşun ve 5 şarapnel parçası isabet eden 15 yaşındaki güreşçi İsmet Eker’i en çok korkutan bir daha güreş yapamayacak olmasıydı. Ancak güreş federasyonu başkanı Musa Aydın bu yeteneğin yok olmasına izin vermedi. Gazi güreşçiyi 2017 yılında ki Türkiye Şampiyonası’na davet etti. 15 Temmuz gecesinde vücuduna isabet eden kurşunlar nedeniyle uzun bir süre güreş yapamayan Eker, o hain gecede babası ve 3 kardeşiyle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önündeydi.
15 yaşında milletinin kahramanı olan İsmet, “Bugün olsa yine hiç düşünmeden meydanlara inerim” diyerek, “Bu kez gazi değil, şehit olmak istiyorum. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız için yine olsa giderim” şeklinde konuştu.
“Başkanıma çok teşekkür ediyorum”
Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın’ın kendisine ön eleme maçlarına girmeden Kayseri’de düzenlenecek olan Yıldızlar Grekoromen Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı vermesinin kendisini çok sevindirdiğini belirten Eker, “Güreşi çok seviyorum. Bu yaralanmadan dolayı uzun süre güreş yapamadım. Ancak bana yeniden bu imkanı sağlayan başkanıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“İsmet günümüzdeki on beşli”

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, İsmet’in bu millet için kendi canını ortaya koyduğunu dile getirerek şu ifadelere yer verdi:
“İsmet’in yaptıkları aslında bu milletin aynasıdır. Hani türkülerimizde diyoruz ya ‘Hey on beşli…’ İşte İsmet de günümüzdeki on beşli. İsmet’in yaşı küçük ama yüreği kocaman. Pehlivanımızı o çok sevdiği güreşten uzak tutmayı gönlümüz razı gelmezdi. Onun için yaptıklarımız aslında İsmet’in yaptıklarının yanında bir şey ifade etmez. Ancak biraz olsun kendisine yardım etmek istiyoruz. Artık İsmet bu camianın pehlivanıydı şimdi çocuğu oldu. Ben hem kendisine hem babası ve annesine teşekkür ediyorum.” dedi.
İşte 15 Temmuz’da yaşanan bir kahramanlık öyküsüde böyleydi. İsmet’in kahramanlık öyküsü ve sonrasında yaşananlar o gece yaşanan yüzlerce kahramanlık destanından sadece bir tanesi. 15 Temmuz’un yıldönümünde kahraman gazimizin öyküsünü bir kez daha paylaşmak istedik. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyoruz…
IMG-20180715-WA0045

IMG-20180715-WA0050

IMG-20180715-WA0049

IMG-20180715-WA0046

IMG-20180715-WA0047

IMG-20180715-WA0048

BAĞLANTILAR

                      

SPONSORLAR

                    bilyonerlogo