DUYURULAR
Ana Sayfa / Genel / Grekoromen Milli Takımımız, "Dünya Şampiyonası için Hazırız"…
Print

Grekoromen Milli Takımımız, "Dünya Şampiyonası için Hazırız"…

Büyükler Grekoromen Milli Takımımız Kampta DHA’ nın sorularını değerlendirdi,

Grekoromen Güreş Milli Takımı, 16-22 Eylül tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası için kolları sıvadı.

Grekoromen Güreş Milli Takımı, 16-22 Eylül tarihlerinde Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek Dünya Güreş Şampiyonası için kolları sıvadı. Mersinli Ahmet Eğitim Kompleksi Spor Tesisleri’nde hazırlıklarını sürdüren Milliler Dünya Şampiyonası’na hazır olduklarını belirttiler.

Antrenman öncesi DHA’nın sorularını yanıtlayan Antrenör Serkan Özden ve Milli güreşçiler, Dünya Şampiyonası için hazır olduklarını söylerken, son dönemlerde gündemde olan doping olayları ilgili de düşüncelerini dile getirdi. Serkan Özden’in yaptığı açıklamalar şu şekilde : 

Çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Zaten Ocak ayından itibaren bu şampiyonaya hazırlanıyoruz. Daha önce de bir Avrupa Şampiyonası yaptık. İran’da Dünya Kupası geçirdik. Akdeniz Oyunları’nı atlattık. O zamandan bu zamana kadar yükselen bir ivme içerisinde performansımızda bir yükseliş var. Tabi en son ki amacımız Dünya Şampiyonası. Hazırlıklarımız da bu yönde çok iyi geçiyor. Bundan önce Bolu’da bir kampımız oldu. Daha önce Azerilerle birlikte ikili bir kamp çalışması yaptık. Şimdi de son kampta artık form antrenmanları yaparak Dünya Şampiyonası hazırlıklarımız devam ediyor.
Tabi doping olayı hiç tasvip etmediğimiz bir konu. Bizim isteğimiz tüm sporcuların eşit şartlarda yarışması. Tabi bazı sporcular kazanma hırsı ile bazı yanlış kararlar verebiliyor. Spor Bakanlığımızın, Başkanımız Hamza YERLİKAYA’ nın bu konuda titiz çalışmaları devam ediyor. Yani devamlı kontroller yaparak buna mahal vermek istemiyor. Biz de son derece karşıyız. Bu tür olayların hiç yaşanmamasını istiyoruz.
17. Akdeniz Oyunları’nda 66 kilo Grekoromen stilde altın madalya kazanan başarılı güreşçi Atakan YÜKSEL, hazırlıklar ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi Öncelikle Macaristan’da yapılacak Dünya Şampiyonası hazırlıklarımız devam ediyor. Bundan önce Azerbaycan Milli takımı ile ikili bir kamp yaptık. Gayet başarılı geçti, çalıştık. Şu anda tek hedefimiz Dünya Şampiyonası. Hedefimize kilitlenmiş durumdayız. İnşallah orada ülkemizi en iyi şekilde temsil edip altın madalyalarla dönmek istiyoruz.
17. Akdeniz Oyunları’nda Grekoromen stil 60 kiloda Şampiyon olan Mevlüt ARIK ise, Güzel bir temel hazırlık ile başladık. Gayet iyi bir şekilde hazırlığımız devam ediyor. İnşallah tam form yakalayıp Dünya Şampiyonası’nda güzel bir sonuç almayı düşünüyoruz. Akdeniz Oyunları’nda 60 kiloda ben katıldım ve birinci oldum. Darısı Dünya Şampiyonası’nda diyorum diye konuştu.

17. Akdeniz Oyunları’nda Grekoromen stil 96 kiloda gümüş madalya kazanan Cenk İLDEM de, Dünya Şampiyonası hazırlıkları ve son dönemde gündemde olan doping olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Cenk İLDEM, hazırlıklarda her şey yolunda. Bunu iyi değerlendirip Dünya Şampiyonası’na hazır gitmek için çalışıyoruz. Takımda yer alan sporcular olsun, ben olayım, daha önce bu atmosferi yaşamış insanlarız. Daha önce benim bronz madalyam var. Gidip en iyi şekilde ülkemizi temsil edip daha iyi sonuçlar elde edip buraya dönmek istiyorum. Ben ferdi olarak iyi hazırlandığımı düşünüyorum ve daha önceki bronz madalyayı altın madalyaya yükseltmek istiyorum. Bunu yapacak güçteyiz. Altı aylık bir sezonumuz oldu. Bundan sonrası hayırlı olur inşallah.

Tabi doping, sporun eşitlik ilkesine aykırı bir durum. Ben memnunum. Eğer bir sporcu doping yapıyorsa cezasını da çekmeli. Çünkü spor kardeşlik, sevgi ve eşitlik ilkesine dayalı bir etken şeklinde konuştu.